Ukliďme Česko 2018

V minulých několika letech se nejen členové spolku Denemark zapojili do už tradiční akce „Ukliďme Česko“.  Někdy to bylo v celorepublikovém termínu, někdy mimo ně j. Mnohé party byly  tvořeny např. občany některé z městských čtvrtí, obcí nebo zájmových skupin. Nejinak tomu bude i letos, v sobotu 7. dubna dopoledne. Ve spolupráci s Městem Kutná Hora, jmenovitě s paní K. Hladíkovou a MAS Lípa pro venkov, jsme rozdělili okolí Kutné Hory na několik lokalit:
menhiry a pak Sukov  – 7. dubna – sraz 8:30 hodin u menhirů – Martin Starý
údolí Vrchlice – 7. dubna – sraz na 9 hodinu – Vrbův mlýn – Jirka Dolejší, Pavel Novák
údolí Bylanky – 7. dubna – sraz v 10 hodin u rybníčku „Pavlíčku“ (dolní Bylanka) –  Gábina Březinová
les Na Rovinách  – 7. dubna – sraz na 9 hodinu – u rybníčku pod tratí – Andrea Matůšová, Mirka Nováková
Kuklík si vezmou za své asi Skauti v pátek 6. dubna odpoledne při oddílových schůzkách. Můžete jim přijít pomoct po cca 15 hodině.
okolí příbojové facie, v sadu – 6. dubna v pátek, od 15 hodin  – sraz u příbojové facie – prof. Z. Lipský
Karlov – 7. dubna  – sraz na 9 hodinu – konec ulice Na Brunclíku (začátek olšové aleje) – Michal Kotyza
Perštejnec – OV Perštejnec projde v sobotu obec a okolí – informovat se u p. Kociána
Vrchlice – od mostu u ČOV k hlavnímu nádraží projde během dubnového týdne Oblastní charita s Petrem Seidlem.
úsek Vrchlice od garáží směrem na dolní Žižkov – zajistila K. Hladíková  – informace o datech, místech a dobrovolnících zjistíte případně na úřadě.
Další volné lokality
jsou vrch Kaňk, silnice na Libenice z Kaňku, Malín.
Členové Denemarku v sobotu odpoledne ještě půjdou s lodičkou vysbírat hladinu loreckého rybníčku a pokusíme se vysadit i vrbu na ostrůvek. Vodník asi bude muset ještě počkat na lepší počasí. 
Zapojit se ale mohou i obyvatelé domů uvnitř města. Všechny snesené a vysbírané odpadky pak prosím dejte na hromady k chodníkům nebo někam k cestě, aby je po nahlášení mohla svézt auta Technických služeb. Veškeré informace nebo i materiál (rukavice, pytle) dostanete po dohodě od paní K. Hladíkové (hladikova@mu.kutnahora.cz) nebo od někoho ze spolku Denemark denemark@googlegroups.com. Při akci foťte, fotografie posílejte buď nám nebo na úřad.
Určitě se i letos zapojí mnoho dobrovolníků a město a jeho okolí si společnými silami uklidíme. Zapojit se mohou i ti, kteří celý rok vymýšlí, diskutují a radí v tom, co by se mělo či dalo ve městě dělat. Tohle je přeci to nejjednodušší, co můžeme všichni společně podniknout, ne?

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.