FotoČasu

Občanské sdružení Denemark vybudovalo během 5 let čtyři naučné stezky. Zejména na té kutnohorské byly na mnoha tabulích použity historické fotografie míst, kudy stezka prochází. Fotografie byly poskytnuty Státním okresním archivem a Muzeem stříbra na Hrádku. Mnoho fotografií pochází ze soukromých sbírek.
Mnoho fotografií zveřejněno na tabulích nebylo, a tak byly umístěny do fotoalba na facebookovém profilu sdružení. Lidem se zalíbilo kochat se, vzpomínat a diskutovat o jednotlivých fotografiích. Napadlo nás tedy všem milovníkům dob dávno i nedávno minulých ukázat místa na fotografiích v současné (po)době. Přihlásilo se několik dobrovolníků, rozebrali si více než stovku obrázků a začali fotit. Mnohde už nebyly pohledy na město či budovy možné (les, nová zástavba, dům zbořen), přesto se podařilo asi 100 fotografií nově přefotit,  a tak díky týmu nadšenců můžete porovnat, jak se Kutná Hora za posledních více než 100 let změnila.

Realizační tým:
Fotografové: Martin Starý, Nikola Černá, Jan Moravčík, Tomáš Kadečka a Michaela Roušalová, Petr Němec, Jakub Skýva, Marian Kočenda.
Zpracování nafoceného materiálu: Jan Moravčík a Nikola Černá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *