Sousedský jarmark

Nápad na uspořádání Sousedského jarmarku vzešel koncem roku 2013 od Ivy Baláčkové (dnes Smejtkové), která chtěla hravou formou představit práci všech (nejlépe) neziskových organizací, působících v Kutné Hoře i okolí. Iva se domluvila s pár kolegy ze spolku a začala oslovovat představitele neziskovek. Ti byli povětšinou příjemně překvapení a na první ročník, který se konal začátkem června 2014 v parku pod Vlašským dvorem dorazilo více než 20 zástupců neziskových organizací.Další roky se Jarmark přesunul do zahrad za jezuitskou kolejí (GASK), kde nabírá každoročně na oblíbenosti a přibývá tak víc a víc návštěvníků. Každoročně se snažíme program nějak ozvláštnit – v roce 2016 to např. bylo vystoupení sokolníků, v roce 2017 ukázka psích závodů flyball.
Svou prezentaci a pestrou nabídku aktivit si připravuje každoročně řada místních neziskových a zájmových organizací. Můžete se seznámit s jejich aktivitami (většinou na panelech a tabulích) a o práci přímo s členy podiskutovat. K vidění jsou i ukázky jejich rukodělných prací, které můžete na místě zakoupit. Především pro děti jsou připraveny u každého stánku soutěže vědomostní i fyzické, různé workshopy, hraje se loutkové divadlo nebo se mohou děti vyfotit s velkým hadem, který se stal maskotem jarmarku. Cílem celé akce je nejen představit veřejnosti množství a rozmanitost spolků a neziskovek, jejich činnost, ale především spojovat a propojovat tyto organizace a lidi mezi sebou.

rok 2014
rok 2015
rok 2016
rok 2017
Namátkou uveďme ze spolků např.: TJ Sokol, Městská knihovna Kutná Hora, Rytmus Benešov, Pod horami, Belveder, Ke kořenům, Tylova herecká škola, Školka v zahradě, Mozaika Kaňk, KHnet.info, Kaňkovské sedlo, Nebovidská tvrz, Libenický okrašlovací spolek, Kutnohorsko.cz, RC Špalíček, Sluníčko, Včelařský svaz, DDM Dominik, Junák, Oblastní charita Kutná Hora, Denemark,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *