Sousedský jarmark

Nápad na uspořádání Sousedského jarmarku vzešel koncem roku 2013 od Ivy Baláčkové (dnes Smejtkové), která chtěla hravou formou představit práci všech (nejlépe) neziskových organizací, působících v Kutné Hoře i okolí. Iva se domluvila s pár kolegy ze spolku a začala oslovovat představitele neziskovek. Ti byli povětšinou příjemně překvapení a na první ročník, který se konal začátkem června 2014 v parku pod Vlašským dvorem dorazilo více než 20 zástupců neziskových organizací.Další roky se Jarmark přesunul do zahrad za jezuitskou kolejí (GASK), kde nabírá každoročně na oblíbenosti a přibývá tak víc a víc návštěvníků. Každoročně se snažíme program nějak ozvláštnit – v roce 2016 to např. bylo vystoupení sokolníků, v roce 2017 ukázka psích závodů flyball.
Svou prezentaci a pestrou nabídku aktivit si připravuje každoročně řada místních neziskových a zájmových organizací. Můžete se seznámit s jejich aktivitami (většinou na panelech a tabulích) a o práci přímo s členy podiskutovat. K vidění jsou i ukázky jejich rukodělných prací, které můžete na místě zakoupit. Především pro děti jsou připraveny u každého stánku soutěže vědomostní i fyzické, různé workshopy, hraje se loutkové divadlo nebo se mohou děti vyfotit s velkým hadem, který se stal maskotem jarmarku. Cílem celé akce je nejen představit veřejnosti množství a rozmanitost spolků a neziskovek, jejich činnost, ale především spojovat a propojovat tyto organizace a lidi mezi sebou.

rok 2014
rok 2015
rok 2016
rok 2017
Namátkou uveďme ze spolků např.: TJ Sokol, Městská knihovna Kutná Hora, Rytmus Benešov, Pod horami, Belveder, Ke kořenům, Tylova herecká škola, Školka v zahradě, Mozaika Kaňk, KHnet.info, Kaňkovské sedlo, Nebovidská tvrz, Libenický okrašlovací spolek, Kutnohorsko.cz, RC Špalíček, Sluníčko, Včelařský svaz, DDM Dominik, Junák, Oblastní charita Kutná Hora, Denemark,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *