Kontakty na členy

Kontakty

Pokud chcete kontaktovat naše sdružení, pište prosím Martinovi na jeho email. Technické dotazy ohledně fungování webových stránek směřujte na Jirku. Budeme se snažit Vám odpovědět co nejdříve a co nejlépe. Samozřejmě využívejte co nejvíce možnosti vkládat komentáře přímo pod jednotlivé články, je to asi nejlepší možnost komunikace mezi námi a také mezi čtenáři navzájem.

O nás

Martin Starý

* 1978 v Kutné Hoře, kde stále bydlí.

Vystudoval gymnázium Jiřího Ortena v KH (1997), rok Tropického a subtropického zemědělství v Praze – Suchdole. Pak zbaběle utekl ze studií na vysoké škole a přihlásil se na VOŠ v Chrudimi – obor ekologie a tvorba krajiny. Po úspěšném absolvování nastoupil koncem roku 2000 jako referent na Městském úřadu v Kutné Hoře. Jeho náplní práce byla správa veřejné zeleně, hřišť, hřbitovů a další věci. Již v době zaměstnání bojoval o údolí Vrchlice a ochranu přírody v Kutné Hoře. Kvůli tomu, i kvůli své velké zálibě v zahradničení vystudoval při zaměstnání dálkově vysokou školu v Praze – Suchdole, obor zahradník bakalář. Zaěstnání na městském úřadě vyměnil za práci ve Foxconnu jako technik přes životní prostředí a správce zeleně na golfovém hřišti na Roztěži, pak pracoval jako vedoucí pracovník Technických služeb, správa zeleně a dětských hřišť, následně jako jednatel pivovaru a správce zámeckého parku. v současné době je starostou Kutné Hory. Koníčky: příroda ve všech směrech, zahradničení, sochařina, fotografování, cestování, bonsaje, chovatelství, kryptozoologie, léčitelství, záhady a dávné civilizace, kutnohorské pivo, černý humor, dobré jídlo
Kontakt: +420 777 833 423, martin.kh@seznam.cz

David Šanc

* 1978 v Praze, převážně se zdržuje v Plzni

Absolvoval Gymnázium Jiřího Ortena v Kutné Hoře, kde ho formovaly dlouhé debaty o herpetologii a teraristice s Martinem Starým a profesorem Milošem Panuškou během hodin tělesné výchovy (což se destruktivně projevilo na jeho fyzické zdatnosti). Poté vystudoval kulturní antropologii a politologii na Filozofické fakultě ZČU v Plzni, kde pro nedostatek jakýchkoliv praktických kompetencí působí nyní jako vyučující. S údolím Vrchlice jej pojí dlouhodobý a intenzivní vztah. Prakticky celé dětství a mládí strávil na břehu Vrchlice, ať již to byly vycházky se psem doprovázené existencionálními debatami s Jiřím Svobodou, často zoufalé rybářské pokusy s Pavlem Hájkem nebo entomologické exkurze. V době, kdy nedlí zádumčivý v údolí Vrchlice, se věnuje své zálibě – poznávání ekosystémů, fauny a kultur všech kontinentů, entomologie a mnohé další.
Kontakt: davidez@seznam.cz

Pavel Jakubec

* 1982 v Kutné Hoře, momentálně bydlí střídavě v Praze a Kutné Hoře

Vystudoval SZeŠ v Čáslavi obor Cestovní ruch. Následně si řekl, že školy bylo dost a začlenil se do pracovního procesu. Rok pobýval v Kostelci nad Černými lesy jako purifikační technik v Baxter BioScience s.r.o., ale začalo se mu stýskat po studentském životě, a proto v roce 2006 začal studovat Aplikovanou ekologii na ČZU v Praze, kterou úspěšně 1.6.2009 dokončil. Momentálně plánuje pokračovat ve studiu na ČZU na oboru Ochrana životního prostředí.
Z různých koníčků nakonec vyhrála entomologie, ve které se věnuje nosatcům, mrchožroutům a trochu se baví s čeledí Leiodidae.
Kontakt: a.headache@seznam.cz

Jiří Dolejší

* 1980 v Čáslavi, žije trvale na Šumavě

Také absolvent kutnohorského gymnázia, kde se potkával s výše zmíněnými výtečníky. Potom se mu podařilo vystudovat Lesnickou fakultu Mendelovy lesnické a dřevařské fakulty v Brně, kde se mohl současně věnovat v přiměřené míře všemu, co ho bavilo a baví : přírodním vědám, počítačům a užívání si života 😉 Mojí funkcí je podpora fungování tohoto webu a také občas něco vyfotím.

Pokud se Vám stránky líbí a chtěli byste podobné, klidně mi napiště na jiri.dolejsi@gmail.com a nějak se dohodneme.

Lukáš Pečenka

* 1982, v Kutné Hoře, pohybuje se mezi Kutnou Horou a Ostravou

Vystudoval ISŠSU v Kolíně, po které se rozhodl jít do Ústní nad Labem. Zde se snažil studovat počítačové Modelování ve vědě a technice, přičemž neměl ani počítač. Jelikož studentský život polykal plnými doušky, tak mu pan rektor jednoho dne zamával jeho vlastním indexem. To ho však nezlomilo od studentských radovánek a tak nastoupil v Náchodě na VOŠ stavební se zaměřením na obor: Stavební obnova památek. Jako by toho nebylo dosti-nejen ke své zlosti, začal v roce 2006 studovat Ostravskou univerzitu obor: Dějiny umění mění se zaměřením na technické památky a památkovou péči. Tento obor zdárně dokončil a jelikož se asi doopravdy zbláznil, pokračuje ve studiích doposud a to v navazujícím studiu, kde se snaží o Ochranu průmyslového dědictví a urbariální vývoj. K údolí Vrchlice ho přivedly procházky v dětství s rodiči a jeho vlastní zájem o tento kousek Země zaslíbené, dle jeho vlastních slov se cítí stále Kutnohorákem i když většinu času tráví v Ocelovém městě. Věnuje se rád rekonstrukci starých budov, technickému dědictví i když je mu jasné že vše vědět nemůže. Také přírodě a jeho domácím mazlíčkům, což je smečka pískomilů.

Tomáš Klail

* 1974 v Kutné Hoře.

Vyučen v oboru instalatér, topenář, ve kterém stále pracuje
Všeobecný zájem o přírodu a životní prostředí vůbec. Člen Rybářského svazu od roku 1988, Svazu včelařů od roku 1996 a v současné době i městské komise životního prostředí. Též amatérský dendrolog. Ve spolku Denemark od roku 2010, předtím jako pomocník. Nyní kromě řemeslné a technické pomoci z části zajišťuje provoz našeho hřbitova pro domácí mazlíčky.

 

Iva Baláčková

* 1988 v Kutné Hoře

Je absolventkou, jak jinak, než kutnohorského gymnázia. Následně vystudovala obor Environmentální studia na Masarykově univerzitě v Brně. Během studií se skrze Hnutí Brontosaurus seznámila s dobrovolnictvím, které ji nadchlo a ovlivnilo po zbytek života. Vyzkoušela si management chráněných území v praxi (zvláště kosení orchidejových luk jí dalo docela zabrat) na brontosauřích táborech, organizování festivalu Jeden Svět nebo Ekobiograf a spoustu dalších zajímavých věcí. Po pár letech se opět vrátila do Kutné Hory a objevila Denemark, který jí byl svou náplní blízký. Zajímají ji zejména komunitní akce, propojení lidí a přírody a aktivní občanství. Aktuálně žije a pracuje v Praze jako konzultantka v oblasti životního prostředí a pravidelně se do Kutné Hory vrací.

Gabriela Březinová

Pochází z Kutné Hory, konkrétně ze Žižkova, na což je náležitě hrdá 🙂

Původní profese je chovatel a jezdec koní. Absolvovala školu v Kladrubech nad Labem, kde po škole pracovala v Národním hřebčinci. Pronikla i do tajů dalších odvětví např. pohostinství, zdravotnictví, pohřebnictví 🙂
Od mala se věnuje chovu rozličných domácích zvířat. Její život je neodmyslitelně se zvířaty a přírodou spojený. Byla dlouholetou členkou Ligy na ochranu zvířat v Kutné Hoře. Působila v komisi životního prostředí  a jako celorepublikový poradce chovu Švýcarských honičů. Tyto aktivity omezilo přestěhování do Jižních  Čech.
Mezi její větší akce patří, společně  s Ligou na ochranu zvířat,  přimět město Kutná Hora k vybudování psí záchytné stanice.
Kauza v oboře Švadlenka, propagace čipování psů, kastrace koček. Záchrana a posléze úspěšné obnovení chovu psího plemene Švýcarského honiče.
Podílela se organizačně na přispění kulturního dění. Vyzkoušela si i realizaci hudebních kulturních akcí.
Několik let žila v Jižních Čechách,  kde stála u zrodu psího útulku ve Strakonicích.
V současnosti žije v Kutné Hoře,  chová Quessantské ovce a Bengálské leopardí kočky.
Pracuje ve firmě, která se zabývá výrobou dekorativní kosmetiky, která jak jinak není testovaná na zvířatech.
Mezi její zájmy patří již zmíněná příroda, zvířata, cykloturistika, historie, cestování, kultura.

 

1 komentář u „Kontakty na členy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *