I Kutná Hora se zapojí do akce Ukliďme Česko 2016 (aktualizováno)

V minulých několika letech se nejen členové spolku Denemark zapojili do celorepublikové akce “Ukliďme Česko”.  Mnohé party byly  tvořeny např. občany některé z městských čtvrtí, obcí nebo zájmových skupin. Nejinak tomu bude i letos. Ve spolupráci s Městem Kutná Hora, jmenovitě s paní K. Hladíkovou, jsme rozdělili okolí Kutné Hory na několik lokalit.  Některé z lokalit si vezmou za své např. skauti, dobrovolníci z realitní firmy nebo např. lesní školka v zahradě. Denemark se zapojí do těchto lokalit:
menhiry a pak Sukov  – 17. dubna – sraz 8:30 u menhirů – Martin Starý
údolí Vrchlice – 16. dubna – sraz na 9 hodinu – Vrbův mlýn – Tomáš Klail, Mirka Nováková
údolí Bylanky – 16. dubna – sraz ve 13 hodin u “Pavlíčku” (dolní Bylanka) – Jana Martinková, Gábina Březinová
okolí vodojemu nad Olympií – 16. dubna – sraz v 9 hodin na začátku panelovky, ulice Tachovská – Lenka Valdmanová
přítok Bylanky – od Přítok – sraz 17. dubna Na Obci v 10 hodin – Dana Kudlíková
okolí Vrchlice kolem městského nádraží a dál po proudu – realitní kancelář Era Garancia – termín bude asi během pracovních dnů
Perštejnec – kolem zahrádkářské kolonie – sraz 16.4.2016 v 8.30hod v osadě – pan Jestříbek
les Na Rovinách bude od 11 do 16. dubna uklízet lesní školka
Kuklík si vezmou za své asi skauti, sraz bude u Sklenářova dolíku (ještě upřesníme)
Kaňk – zatím volná lokalita, snad si ho vezme za své osadní výbor z  Kaňku (ještě upřesníme)
Malín – 16. dubna, sraz v  9:30 u sokolovny – Laďka Krčmářová
zbývá si rozebrat např. Karlov a okolí, část mezi Kaňkem a Libenicemi, Gruntecká silnice a “kliky”, les před kasárnami.  Zapojit se ale mohou i obyvatelé domů uvnitř města. Všechny snesené a vysbírané odpadky pak prosím dejte na hromady k chodníkům nebo někam k cestě, aby je po nahlášení mohla svézt auta Technických služeb. Veškeré informace nebo i materiál (rukavice, pytle) dostanete po dohodě od paní Hladíkové (hladikova@mu.kutnahora.cz) nebo od někoho z Denemarku denemark@googlegroups.com. Při akci foťte, fotografie posílejte buď nám nebo na úřad.
Určitě se i letos zapojí mnoho dobrovolníků a město a jeho okolí si společnými silami uklidíme. Zapojit se mohou i ti, kteří celý rok vymýšlí, diskutují a radí v tom, co by se mělo či dalo ve městě dělat. Tohle je přeci jen to nejjednodušší, co můžeme všichni společně podniknout, ne?

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno a jeho autorem je Martin Starý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „I Kutná Hora se zapojí do akce Ukliďme Česko 2016 (aktualizováno)

  1. Nejhorší nepořádek, který jsem kdy na svých procházkách se psem viděla je od silnice Čáslav – Kolín směrem na Nové Dvory. Vím, není to kutnohorský katastr ale je to otřes. Možná by bylo vhodné vyzvat starostu ND k úklidu v této lokalitě a nabídnout mu pomoc od nás z Malína, neboť tam chodí několik děti od nás do školy.
    Malinová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *