Dvouděložné

Dvouděložné

(Dicotyledonae)

čeleď šácholanovité

(Magnoliaceae)

  • šácholan Soulangeův Magnolia soulangeana 2004 arboretum
  • šácholan tříplátečný Magnolia tripetala 2004 arboretum
  • šácholan hvězdnatý Magnolia stehlata 2004 arboretum
  • liliovník tulipánokvětý Liriodendron tulipifera „Aureomarginatunm“ arboretum

Čeleď moř™enovité

(Rubiaceae)

  • svízel siř™išťový Gallium verum 3,7,4,6,5 2004,1934 celé údolí
  • svízel př™ítula Gallium aparine 4,7,3 2004,1934 bř™eh potoka
  • svízel kř™ížatý Gallium cruciata 3,6 1934 stráeň Cimburk
  • svízel povázka Gallium mollugo 3 1934 stráň Cimburk
  • svízel nízký drsný Gallium scabrum 3 1934 stráň Cimburk
  • mař™inka vonná Asperula odorata 6,3 2004 sušší místa
  • mař™inka psí Asperula cynanchica 3 1942 stráně

Čeleď ražovité

(Rosaceae)

  • tužbník jilmový Filipendula ulmaria 4,7 2004 vlhčí místa
  • tužbník jilm. pětiplátečný F.u. ssp. pentaeptala 4,7 1933 pobř™ežní houštiny
  • ř™epík lékař™ský Agrimonia eupatoria 6,7 2004 světlejší mís.
  • mochna stř™íbrná Potentilla argentea 6,3 2004,33 světlá místa
  • mochna husí Potentilla anserina 6,4 2004,33 vlhko,světlo
  • mochna písečná Potentilla arenaria 6,3 2004 suchá místa
  • mochna nátržník Potentilla erecta 4,7,6 2004 vlhčí místa
  • mochna př™ímá Potentilla recta 6 1933 pastvina Cimburk
  • kontryhel žlutozelený Alchemilla xantochlora 6,7,3 2004 vlhčí místa
  • kuklík městský Geum urbanum 4,6,7 2004 stín, vlhko
  • kuklík potoční Geum rivale 4,7 2004 stín, vlhko
  • jahodník trávnice Fragaria viridis 2,3 2004,1935 slunná místa
  • jahodník obecný Fragaria vesca 6 1925,2004 stráně,v trávě
  • slivoeň tř™ešeň Prunus avium 7,3B,4 2004 celé údolí
  • slivoň tř™ešeň ptačí Prunus avium ssp. sylvestris 3 2004,1935 celé údolí
  • tř™ešeň kyselá Prunus cerasus acida 3 1935 stráň Cimburk
  • krvavec toten Sanguisorba officinalis 6 2004 louka
  • krvavec menší Sanguisorba minor 3 1935 suché slunné str.
  • trnka obecná Prunus spinosa 6,3A 2004,1934 okraj louky
  • hrušeň o. polnička Pirus achras 7 2004 blízko mlýna
  • hrušeň domácí Pyrus domestica 7 2004 kolem mlýna
  • jeř™áb obecný Sorbus aucuparia 7 2004 celé údolí
  • jabloň lesní Malus sylvestris 7, i 3B 2004 stín, vlhko
  • hloh obecný Crataeguslaevigata 7,3,6 2004 celé údolí
  • ostružiník maliník Rubus idaeus 7 2004 vlhčí místa
  • ostružiník kř™ovitý Rubus fruticosus 7,5,4,2,3 2004,1956 jako podrost
  • ostružiník ježitý Rubus caesius 7,4,3 2004 spolu s R.fruticosus
  • růže šípková Rosa canina 6,7,5,3 2004,1956 světlá místa
  • stř™emcha hroznovitá Padus racemosa 7,3 2004 jen místy
  • skalník celokrajný Cotoneaster integerrima 1943 terasy Obecní mlýn
  • hloh jednosemenný Crataegus monogyna 3 1942 stráň
  • tavolník vrbolistý Spiraea salicifolia 4 1942 ř™ečiště Sp.-Cim.

Čeleď hvězdnicovité

(Asteraceae)

  • chrpa latnatá Centaurea stoebe 6,3 2004 slunná stan.
  • smetanka lékař™ská Taraxacum officinale 6,3 2004 celé údolí
  • jestř™ábník chlupáček Hieraciumpilosella 3A,3 2004,1948 suchá,slunná místa * jestř™ábník Lachenalav Hieracium lachenalii 3A 2004 jako př™edešlý
  • jestř™ábník savojský pod. Hieracium sabaudum autimnale 1948 ř™ídce zales.stráně
  • jestř™ábník okoličnatý Hieracium umbellatum 1948 světlý les nad Vrbovým m.
  • oman britský Inula britanica 3 1935 nad Hutěmi
  • mléč rolní Sonchus arvensis 1941 paseka nad Hutěmi
  • mléč drsný Sonchus asper 1941 paseka nad Hutěmi
  • turan kanadský Erigeron canadensis 3,6,2 2004 světlo,sucho
  • turan ostrý Erigeron acris 3 1934 stráň Cimburk
  • dvouzubec trojdílný Bidens tripartitus 4,7 2004 vlhko,stín
  • pelyněk černobýl Artemisia vulgaris 6,2,3 2004,1952 sucho, mlýny
  • pelyněk pravý; Artemisia absinthium 3,6 2004,1952 suché stráně
  • pelyněk pontický Artemisia pontica 3 2004,1952 suché skály,stráně
  • pcháč zelinný Cirsium oleraceum 2,4 2004 vlhko,stín
  • kapustka obecná Lapsana communis 4,7 2004 vlhko * pampeliška podzimní Leontodon autumnalis 6,7,3 2004 celé údolí
  • podběl lékař™ský Tussilago farfara 4,7 2004 vlhčí místa
  • lopuch větší Arctium lappa 6 2004 světlejší stan.
  • lopuch menší Arctium minus 6 2004 kolem mlýna
  • rmen rolní Anthemis arvensis 6 2004 kolem cest
  • heř™mánek pravý Matricaria chamomilla 6 2004 kolem cest
  • locika kompasová Lactuca serriola 3,6,2 2004,1952 suché stráně
  • peťour malokvětý Galinsoga parviflora 6,2 2004 kolem cest,mlýn
  • ř™ebř™íček obecný Achillea millefolium 6,3,2 2004 světlejší stan.
  • pcháč potoční Cirsium rivulare 4,7 2004 vlhko
  • radyk sítinovýChondrilla juncea 3 1934 stráň Cimburk
  • pupava bezlodyžná Carlina acaulis 3 1934 stráně
  • chrpa čekánek Centaurea scabiosa 3 1933 kamenité stráně
  • chrpa lat. poř™ínská Centauria s. sp. rhenana 3 1933 kamenité stráně
  • pcháč oset Cirsium arvense 3,6 1952 louka,stráň
  • pcháč zelinný Cirsium oleraceum 4,6 1952 vlhká místa
  • mléčka zední Mycelis muralis 3,7 1943 skalnatý les Cim.
  • starček př™ímětník Senecio jacobaea 3 1941 stráň Cimburk

Čeleď hluchavkovité

(Lamiaceae)

  • čistec lesní Stachys sylvatica 7,4 2004 vlhko
  • hluchavka bílá Lamium album 6,7 2004,1933 vlhko,cesty
  • hluchavka objímavá Lamium amplexicaule 7 1933 kolem mlýna
  • hluchavka skvrnitá Lamium maculatum 7 1933 kolem mlýna
  • pitulník žlutý Lamiastrum galeobdolon 7 1996 vlhko
  • karbinec evropský Lycopus europaeus 4,7 1933 u vody,DÚ¤nemark
  • máta vodní Mentha aquatica 4 1932 ř™ečiště
  • máta dlouholistá Mentha longifolia 4,7 1942 bř™ehy
  • máta př™eslenitá Mentha verticillata 4,7 1934 bř™ehy
  • marulka klinopád Clinopodium vulgare 7 2004 světlejší les
  • popenec bř™ečťanolistý olysalý Glechoma hederacea ssp. glabriuseula les
  • popenec bř™ečťanolistý chlupatý G. hirsuta 7 2004 v podrostu
  • konopice pýř™itá Galeopsis pubescens 7 2004 v podrostu
  • konopice širolistá Galeopsis ladanum 7 2004 vlhčí místa
  • šalvěj luční Salvia pratensis 7 2004,1933 i sušší stráně
  • šalvěj hajní Salvia nemorosa 7 2004 světlejší les
  • šalvěj př™eslenitá Salvia verticillata 3 1933 vápenaté pady
  • šišák vroubkovaný Scutellaria galericulata 4 1932 náhony, bř™ehy
  • čistec lesní Stachys sylvatica 4,7 1942 pobř™ežní houštiny
  • čistec bahenní Stachys palustris 4 1942 ř™ečiště Sp.-Cim.
  • čistec př™ímý Stachys recta 3,7 1942 skály Cimburk
  • mateř™ídouška časná Thymus praecox 3,6 2004,1942 suché stráně
  • měrnice černá Ballota nigra 3 1934 stráň Cimburk
  • černohlávek obecný Prunella vulgaris 4 1935 ř™ečiště

Čeleď bobovité

(Fabaceae)

  • jetel plazivý Trifolium repens 6 2004,35 luční stanoviště
  • jetel luční Trifolium pratense 6 2004 kolem mlýna
  • jetel kočičí Trifolium arvense 3 1943 skalnatá místa
  • jetel ladní Trifolium campestre 6 1934 travnatá místa
  • jetel horský Trifolium montanum 3 1935 skalnatá místa
  • komonice bílá Melitotus alba 6 1996 slunná louka
  • jetel pochybný Trifolium dubium 6 1996 louka Cimburk
  • vikev huňatá Vicia villosa 6 1996 louka Cimburk
  • vikev kř™ovištní Vicia dumetorum 3,6,7 1996 stinná místa
  • vikev ptačí tenkolistá Vicia cracca ssp. genuima 3 1933 travnatá stráň
  • vikev chlupatá Vicia hirsuta 3,6 1955 travnatá pastvina
  • vikev setá úzkolistá Vicia sativa 3 1941 otevř™ené stráně
  • vikev čtyř™semenná Vicia tetrasperma 1942 travnatá písčina nad Vrbovým m.
  • trnovník akát Robinia pseudocacia 7,3 2004 celé údolí
  • čimišník stromovitý Caragana arborescens 3 1956 stráně
  • čilimník nízký Cytisus supinus 3 1944 keř™ovité stráně
  • kručinka barvíř™ská Genista tinctoria 3 1935 suché strmé str.
  • hrachor luční Lathyrus pratensis 6 1942 pastvina Cimburk
  • vlčí bob mnoholistý Lupinus polyphyllus 3,7 1948 lesn.stráň Spálený
  • tolice srpovitá Medicago falcata 6,3 1934 pastvina Cimburk
  • tolice dětelová Medicago lupulina 3 1942 stráně
  • jehlice brvitá Anonys spinosa 3,6 1937 skalnaté stráně
  • janovec metlatý Sarothamnus scoparius 3 1941 skalnaté stráně

Čeleď miř™íkovité

(Apiaceae)

  • mrkev obecná lesní Daucus carota 6,7 1996 suchá místa
  • bršlice kozí nohaAegopodium podagraria 6,7 2004 vlhčí místa
  • kerblík lesní Anthriscus sylvestris 6,7 2004 kolem mlýna
  • bolehlav plamatý Conium maculatum 4,6 2004 kolem
  • bolšvník obecný Heracleum spondylium 6,4 1996 málo hojný
  • kozinec sladkolistý Astragalus glycyphylos 6 1950 pastvina
  • máčka ladní Eryngium campestre 3 1941 skalnaté str. Cim.
  • srpek obecný Falcaria vulgaris 3,6 1942 stráň, louka Cim.
  • bedrník větší Pimpinella major ř™ídce zalesněné str. 1948 nad Hutěmi

Čeleď krtičníkovité

(Scrophulariaceae)

  • lnice květel Linaria vulgaris 6,3 2004 suchá místa
  • lnice zední Linaria cymbalaria 3,6 1996 suchá místa
  • krtičník uzlovitý Scrophularia nodosa 7,4 1996 vlhčí místa
  • rozrazil rezekvítek Veronica chamaedrys 6,3 1996 suchá místa
  • rozrazil potoční Veronica beccabunga 4 2004 jen místy
  • rozrazil bř™ečťanolistý pr. Veronica hederifolia ssp.genuima 1942 travnaté stráně
  • rozrazil rozprostř™ený Veronica prostrata 3,6 1951 Cimburk
  • rozrazil trojlistý Veronica triphyllos 3 1945 travnaté stráně
  • divizna malokvětá Verbascum thapsus 3 1996,1956 suché skály
  • divizna knotovitá Verbascum lychnitis 3 1956 DÚ¤nemark
  • divizna černá Verbascum negrum 3 1956 suché skály
  • divizna velkokvětá Verbascum thapsiforme 3 1942 Cimburk
  • divizna rakouská Verbascum austriacum 3,6 1996 suchá místa
  • podbílek šupinatýLathraea squamaria 4,7 2004 pobř™ežní kř™oviny
  • zdravínek červený pozdní Odontiles rubra serotina vojenská stř™elnice 1948 Cim.

Čeleď brutnákovité

(Boraginaceae)

  • hadinec obecný Echium vulgare 6,3,2 2004,1932 světlo, sucho
  • plicník lékař™ský Pulmonaria officinale 7,4 1996 stín
  • plicník temný Pulmonaria o. ssp. obscura 6,7 1996 chudé pady
  • kostival lékař™ský Symphytum officinale 4,7,6 2004 vlhčí místa
  • kostival hlíznatý Symphytum tuberosum 4,7 1996 vlhké bř™ehy
  • pomněnka bahenní Myosotis palustris 4,7 2004,1955 vlhké bř™ehy
  • pomněnka rolní Myosotis arvensis 3,6 1996,48 stráně
  • pomněnka chlumní Myosotis collina 3 1955 skal.,keř™. stráně
  • pipla osmahlá Nonea pulla 3,6 1941 slunné úvozy
  • užanka lékař™ská Cynoglossum officinale 6 1950 pastvina Cimburk

Čeleď brukvovité

(Brassicaceae)

  • kokoška pastuší tobolka Capsella bursa-pastoris 6 1996,1949 kolem mlýna
  • ř™eř™icha rumní Lepidium ruderale 3,6 1996,1954 cesty,mlýny
  • vesnovka jarní Cardaria draba 3,6 1996 sušší místa
  • penízek rolní Thlaspi arvense 6 1996 mlýny,cesty
  • penízek prorostlý Thlaspi perfoliatum 6,3 1996,1943 skály,cesty
  • šdivka šdá Berteroa incana 3 1945 slunné stráně,zdi
  • lnička maloplodá Camalina microcarpa 3 1952 zdi
  • osívka jarní Erophila verna 3 1944 skalnaté str. Cim.
  • rukev islandská Rorripa islandica 3,6 1948 cesty
  • hulevník Loeselav Sisymbrium loeseli 4 1934 pobř™eží
  • hulevníkovec lékař™ský Chamaeplium officinale 1933 rumiště
  • tryzel tvrdý Erysinum aurum 3 1932 pískovcová drolina

Čeleď rdesnovité

(Polygonaceae)

  • rdesno červinec Polygonum persicaria 4,7 1996 vlhká místa
  • rdesno blešník Polygonum lapathifolium 4,7 1996 vlhké bř™ehy
  • rdesno blešník uzlovité P. lapathifolium ssp.nodosum 4 1932 ř™ečiště
  • rdesno obojživelné Polygonum amphibium 4 1996 potok a bř™ehy
  • rdesno peprník Polygonum hydropiper 4 1934 u potoka
  • šťovík alpinský Rumex alpinus 4,7 1996 stín, vlhko
  • šťovík kyselý Rumex acetosa 5,6,4,7 2004,1932 vlhká louka

Čeleď silenkovité

(Silenaceae)

  • hvozdík kartouzek Dianthus carthusianorum 3A 2004 skály DÚ¤nemark
  • silenka nadmutá Silene inflata 6,3 2004,32 cesty, mlýny
  • smolnička obecná Lychnis viscaria 3 1996,1932 skály, stráně
  • knotovka bílá Melandrium album 6 2004 světlá stanov.
  • kohoutek luční Lychnis flos-cuculi 3 1996 světlo,sucho
  • pratržník lysý Herniaria glabra 1944,1956 rulový lom V hutích

Čeleď ptačincovité

(Stellariaceae)

  • ptačinec žabinec Stellaria media 4,7,6 2004,1933 vlhko,stín
  • ptačinec velkokvětý Stellaria holostea 4,7 1996 bř™eh,cesta
  • ptačinec hajní Stellaria nemorum 4,7 2004 kmeny,bř™eh
  • ptačinec kuř™ičkový Stellaria alsine 4 1933 ř™ečiště
  • kolenec rolní Spergula arvensis 3,6 1948 písčiny
  • rožc rolní Cerastium arvense 6,3 ,7 2004,1934 stráně, louka
  • kř™ehkýš vodní Malachium aquaticum 4 1996,1956 potok,bř™ehy

Čeleď lomikamenovité

(Saxifragaceae)

  • meruzalka černá Ribes nigrum 7 1996 mlýny,les
  • meruzalka srstka Ribes grossularia 7,4 2004,1935 bř™ehy,mlýny
  • mokrýš stř™ídavolistý Chrysosplenium alternifolium 4 2004 potok,bř™ehy

Čeleď kopř™ivovité

(Urticaceae)

  • kopř™iva dvoudomá Urtica diocia 7,6 1996,1956 u Cimburku,všude
  • kopř™iva žahavka Urtica urens 7,6,4 1996,1956 cesty,mlýny

Čeleď merlíkovité

(Chenopodiaceae)

  • merlík všdobr Chenopodium bonus-henricus 7,6 1996 cesty,mlýny
  • merlík mnohosemenný Chenopodium polyspermum 6 1996 cesty,mlýny
  • merlík bílý Chenopodium album 6,7 1996,33 cesty,skládka
  • merlík sivý Chenopodium glaucum 6 1946 Vrbový mlýn
  • lebeda rozkladitá Atriplex patula 6,7 1996 cesty,škarpy
  • lebeda ražová Atriplex raska 2 1950

Čeleď svlačcovité

(Convolvulaceae)

  • svlačec rolní Convolvulus arvensis 6,3 1996 místy hojný

Čeleď pryskyř™níkovité

(Ranunculaceae)

  • pryskyř™ník plamének Ranunculus flamula 6,3 1996 cesty,škarpy
  • pryskyř™ník prudký Ranunculus acris 7,6,3,4 1996 vlhko,světlo
  • pryskyř™ník plazivý Rununculus repens 4,7,6 1996 vlhčí místa
  • pryskyř™ník rolní Rununculus arvensis 3,7,6 1935 stř™elnice
  • pryskyř™ník hlíznatý Rununculus bulbosus 6,3 1933 travnatý porost
  • pryskyř™ník kosmatý Rununculus lanunginosus 4,7 1950 pobř™ežní houštiny
  • orsej jarní Ficaria verna 4,7 1996,1933 bř™ehy potoka
  • blatouch bahenní Caltha palustris 4,7 2004 bř™ehy potoka
  • sasanka hajní Anemone nemorosa 4,7,6 1996 vlhko,chráněná
  • plamének plotní Clematis vitalba 7,4 2004 kolem mlýna

Čeleď zimolezovité

(Loniceraceae)

  • pámelník bílý Symphoricarpos rivularis 7 2004 kolem mlýna
  • bez černý Sambucus nigra 7,4,3,2 2004,48 celé údolí
  • bez hroznatý Sambucus racemosa 7 1996 jen místy
  • zimolez pýř™itý Lonicera xylostelum 7 1996 jen místy

Čeleď kakostovité

(Geraniaceae)

  • pumpava rozpukavá Erodium cicutarium 3 1935 Cimburk,DÚ¤nemark
  • kakost holubičí Geranium columbinum 3 1935 mezi trnkama
  • kakost smrdutý Geranium robertianum 4,7,6 2004 vlhká místa
  • kakost luční Geranium pratense 6,4,3 1996 světlo

Čeleď pryšcovité

(Euphorbiaceae)

  • pryšc chvojka Euphorbia cyparissias 3,6 1996 suchá místa
  • pryšc obecný Euphorbia escula 6,7,3 1996 slunná místa
  • bažanka vytrvalá Mercurialis perennis 4,7,6 2004 vlhčí místa

Čeleď tř™ezalkovité

(Hyperiaceae)

  • tř™ezalka tečkovaná Hypericum perforatum 2,3,6 2004,1923 sucho, světlo

Čeleď lipovité

(Tiliaceae)

  • lípa širolistá Tilia platyphyllos 7 1996 jen místy
  • lípa srdčitá Tilia cordata 7 2004 celé údolí

Čeleď kyprejovité

(Lythraceae)

  • kyprej vrbice  Lythrum salicaria 7,4 2009 pod hrází Velkého rybníku

Čeleď violkovité

(Violaceae)

  • violka srstnatá Viola hirta 6,3 1996 světlá místa
  • violka trojbarevná Viola tricolor 6,3 2004,1956 světlá místa
  • violka vonná Viola odorata 3 1948 keř™natá stráň
  • violka rolní Viola arvensis 3,6 1954 světliny

Čeleď laskavcovité

(Amaranthaceae)

  • laskavec zvrhlý Amaranthus hybridus 6,7 2004 světlo,cesty

Čeleď dř™išťálovité

(Berberidaceae)

  • dř™išťál obecný Berberis vulgaris 7,4 2004,1945 jen místy

Čeleď bř™ízovité

(Betulaceae)

  • habr obecný Carpinus betulus 7,3,4 2004 celé údolí
  • líska obecná Coryllus avellana 7,3 2004,1956 sucho,světlo
  • bř™íza bělokorá Betula verrucosa 7,3,2,5 2004,1956 celé údolí
  • olš lepkavá Alnus glutinosa 7,4,3,2 2004,1956 celé údolí

Čeleď mákovité

(Papaveraceae)

  • vlaštovičník větší Chalidonium majus 3,4,7 2004,1932 celé údolí

Čeleď podražcovité

(Aristolochiaceae)

  • kopytník evropský Asarum europaeum 7,4 1996 vlhčí les

Čeleď bukovité

(Fagaceae)

  • buk lesní Fagus sylvatica 7 1996 malé množství
  • dub letní Quercus robur 7,3 2004 jen místy
  • dub zimní Quercus petraea 7,3,5,2 2004 celé údolíí
  • dub bahenní Quercus palustris 6,7 2004 kř™oví u louky

Čeleď jilmovité

(Ulmaceae)

  • jilm vaz Ulmius effusa 7,4 2004,1956 celé údolí
  • jilm habrolistý Ulmus carpinifloria 7,3 2004,1956 skála Cimburk
  • jilm korkový Ulmus scabra 7 1948 ř™ídce

Čeleď konopovité

(Cannabaceae)

  • konopě setá Cannabis sativa 3 1996 několik rostlin
  • chmel otáčivý Humulus lupulus 7 2004,1933 kolem mlýna

Čeleď prvosenkovité

(Primulaceae)

  • prvosenka vyšší Primula elatior 7,6,4 1996 vlhko,světlo
  • vrbina obecná Lysimachia vulgaris 4,7 2004,1948 u potoka
  • vrbina penízková Lysimachia nummularia 4,6,7 2004 vlhká pada
  • pavinec horský Jasione montana 3 1935 skalnaté stráně

Čeleď pupalkovité

(Oenatheraceae)

  • vrbka úzkolistá Chamaenerion angustifolium 2,7,3 2004,1948 světlá místa
  • vrbovka horská Epilobium montanum 7,4 2004 světlo,vlhko
  • vrbovka chlupatá Epilobium hirsutum 4,7 1942 vlhko
  • vrbovka ražová Epilobium roseum 4 1942 ř™ečiště

Čeleď olivovníkovité

(Oleaceae)

  • jasan ztepilý Fraxinus excelsior 7,3,4 2004,1956 celé údolí
  • ptačí zob obecný Ligustrum vulgare 7 2004 kolem mlýna
  • šř™ík obecný Syringa vulgaris 7 2004 kolem mlýna

Čeleď kokoticovité

(Cuscutaceae)

  • kokotice evropská Cuscuta europaea 6,4 1996,1942 pobř™eží na kopř™.

Čeleď ochmetovité

(Loranthaceae)

  • jmelí bílé Viscum album 7 1996 jen místy

Čeleď dř™ínovité

(Cornaceae)

  • svída krvavá Swida sanguinea 7,2 2004,1943 podrost
  • svída dř™ín Cornus mas 7 1996 místy,chráněný

Čeleď netýkavkovité

(Impatientaceae)

  • netýkavka nedatklivá Impatiens noli-tangere 7,4,3 2004,1939 celé údolí
  • netýkavka malokvětá Impatiens parviflora 7,4 1996 velké množství

Čeleď révovité

(Vitaceae)

  • loubinec psí víno Parthenocissus quinquefolia 7,4 2004 kolem mlýna

Čeleď ř™eštlákovité

(Rhamnaceae)

  • ř™eštlák skalní Rhamnus saxatilis 3,7 1996 jen místy
  • ř™eštlák počistivý Rhamnus cathartica 3,7 1996 jen místy
  • krušina olšová Frangula alnus 7,3,4 2004 Cimburk

Čeleď jesencovité

(<em>Celastraceae</em>)
  • brslen evropský Euonymus europaea 7,3,4 2004 Cimburk
  • brslen bradavičnatý Euonymus verrucosa 7 2004 nad ř imákovem

Čeleď vrbovité

(Salicaceae)

  • vrba jíva Salix caprea 7,4,2 1996,1945 celé údolí
  • vrba bílá Salix alba 4,7 2004,1945 kolem mlýna
  • topol kanadský Populus canadensis 4,7 1944,1996 jen místy
  • topol černý Populus nigra 4,7 1944 kolem náhona
  • topol osika Populus tremula 7,4 2004,1944 místy hojný

Čeleď javorovité

(Aceraceae)

  • javor klen Acer pseudoplatanus 7 2004 celé údolí
  • javor mléč Acer platanoides 7 1996 celé údolí
  • javor babyka Acer campetre 3,7 1996 jen místy
  • javor japonský Acer japonicum 2004 arboretum
  • javor dlanitolistý Acer palmatum 2004 arboretum

Čeleď jitrocolovité

(Plantaginaceae)

  • jitrocel větší Plantago major 7,4,3,6 1996 hojný
  • jitrocel kopinatý Plantago lanceolata 7,3,6 1996 hojný
  • jitrocel prostř™ední Plantago media 7,3,6 1996 hojný

Čeleď aralkovité

(Araliaceae)

  • bř™ečťan popínavý Hedera helix 7,3B 2004 místy hojný

Čeleď štětkovité

(Dipsacaceae)

  • chrastavec rolní Knautia arvensis 6 1996,1942 hojný
  • hlaváč běložlutý Scabiosa ochroleuca 3,6 1996 sucho,světlo

Čeleď sporýšovité

(Verbenaceae)

  • sporýš lékař™ský Verbena officinalis 7,4 1996 cesty,vlhko

Čeleď zvonkovité

(Campanulaceae)

  • zvonek rozkladitý Campanula patula 3,2,7,6 1996,1942 slunná místa
  • zvonek okrouhlolistý Campanula rotundifolia 3,6,7 1996,1948 slunná místa
  • zvonek broskvolistý Campanula persicifolia 7,3 1996 stín

Čeleď šťavelovité

(Oxalidaceae)

  • šťavel kyselý Oxalis acetosella 7,4 2004,1948 stín,vlhko

Čeleď lilkovité

(Solanaceae)

  • rulík zlomocný Atropa belladonna 4,7,3 1996 jen místy
  • lilek potměchuť Solanum dulcamara 3,7,4 1996,1934 jen místy
  • blín černý Hyoscyamus niger 7,4 1996 jen místy

Čeleď tlusticovité

(Crassulaceae)

  • rozchodník veliký Sedum telephium 3A 2004 zdi,sucho
  • rozchodník bílý Sedum album 3A 2004,1936 zdi,sucho
  • rozchodník ostrý Sedum acre 3A 2004,1936 zdi,sucho
  • rozchodník největší Sedum maximum 3A 1996 zdi, sucho

Čeleď rýtovité

(Resedaceae)

  • rýt žlutý Reseda lutea 3 1940 pískovcová suť

Čeleď klejichovité

(Aclepiadaceae)

  • tolita lékař™ská Cynanchum vincetoxicum 3,7,5 1996,34 sucho,světlo

Čeleď jírovcovité

(Aesculaceae)

  • jírovec maďal Aesculus hyppocastanum 7,4 2004 místy hojný

Čeleď vř™esovité

(Ericaceae)

  • vř™es obecný Calluna vulgaris 5,7,3 2004,1934 haldy, skály

Čeleď hoř™covité

(Gentianacea)

  • zeměžluč okolikatá Centauriu umbellatum 3 1943 Cimburk

Čeleď tykvovité

(Cucurbitaceae)

  • posed bílý Bryonia alba 3,6 1934,1944 Wagenknecht

Čeleď vilínovité

(Hamamelidae)

  • vilín měkký Hamamelismollis 7 2004 arboretum

Čeleď slézovité

(Malvaceae)

  • sléz př™ehlížný Malva neglecta 7,6 2004,1954 kolem cest

Čeleď brusnicovité

(Vacciniaceae)

  • brusnice borůvka Vaccinium myrtillus 7,3A 2004 podrostu, okraj lesa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *