Zateplování panelových domů

původní stav domu př™ed zateplením

původní stav domu př™ed zateplením

Koncem jara jsme Vás na nařich stránkách informovali o tom, jak se má provádět zateplování panelových a činžovních domů tak, aby zůstala zachována hnízdiřtě rorýsů. Ti hnízdí hlavně ve větracích otvorech pod stř™echou domů. Ze zákona jsou firmy, zateplující domy, povinné provádět tyto práce mimo hnízdní období rorýsů, tzn. až od srpna. To, že mají být nějakým způsobem zachovány vletové (větrací) otvory je jasné. Ať už je to vsunutí větrací mř™ížky dovnitř™, cca 20cm hluboko, nebo ponechání otvoru volného, pouze s okapovou trubkou z PVC. Během léta př™iřlo z vlády př™ímo nař™ízení, aby vřechny obce měly tuto povinnost pro realizační firmy vydané formou vyhlářky. Nář odbor životního prostř™edí se zhostil této práce velice rychle a pečlivě a zanedlouho byly př™eposlané tyto vyhlářky vřem obcím na Kutnohorsku (za to pracovníkům Oř½P tímto děkujeme, zejména A. Jiránkové). V těchto dnech se v Kutné Hoř™e zateplují dle nařich informací dva panelové domy.

V ulici Puřkinská a v Beneřově  ulici, naproti bývalému PVT. Obě tyto firmy, které zateplení provádí, nedbaly na tuto vyhlářku týkající se rorýsů (to, že zateplují v hnízdní době pomineme) a vřechny vletové otvory zalepily polystyrenem. Naře sdružení na tuto skutečnost upozornilo právě Oř½P a náprava byla rychlá. Dnes jsou vletové otvory na obou domech zanechané a v budoucnu budou sloužit rorýsům jako hnízdiřtě.

takto by to vypadat nemělo - otvory jsou zcela př™ekryté polystyrenem

takto by to vypadat nemělo - otvory jsou zcela př™ekryté polystyrenem

Tímto chceme poděkovat pracovníkům Oř½P za velice rychlou a pohotovou reakci. Zároveň se omlouváme i realizačním firmám za zdržení, ale bohužel zákon je zákon a my chceme, aby v nařem městě jeřtě rorýsi v budoucnu hnízdili. A taky bychom chtěli pogratulovat obyvatelům z těchto dvou paneláků – jste první v Kutné Hoř™e, kteř™í se zachovali vůči rorýsům ohleduplně.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *