Přijďte nám pomoct na Chmeliště

Spolek Denemark společně s Českým svazem ochránců přírody před 8 lety pomohl zachránit biologicky cennou lokalitu u obce Chmeliště. Bývalé hliniště cihelny je zajímavé především díky několika rybníčkům, ve kterých žije množství chráněných druhů obojživelníků, plazů, hmyzu atd. I okolí je zajímavé, především z pohledu ornitologického – žijí zde ptáci vázaní na rákosiny, vodu a mělké bažiny.
Minulý rok proběhly na jaře rozsáhlé úpravy lokality. Vyřezali jsme po několika letech náletové dřeviny z  osluněných ploch kolem jezírek, byly vyhloubeny mělké tůně pro rosničky a celá lokalita  byla vyčištěna od odpadků a černých skládek. Letos bychom chtěli v rámci březnové brigády znovu vysbírat všechen odpad, křovinořezy vyřezat mladý obrost pařízků a pokud vše dopadne, měly by se bagrovat zeminou a rákosím zanesené mělké tůně. Ty jsou domovem maskota této lokality – masožravou vodní rostlinu bublinatku, námi pojmenovanou Adélku 🙂
Brigádu plánujeme na 24. března od 9:30. Obec Chmeliště je mezi Uhlířskými Janovicemi a Žíšovem (49°54’0.863″N, 15°3’33.434″E). Vezměte s sebou rukavice, holínky, pokud máte i křovinořez  (s hvězdou), mačetu a také něco ke svačině (možno opéct buřty atd.). Pokud by byl sníh nebo pršelo, bude brigáda odložena. Prosím sledujte náš FB profil.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *