Chovatelský kroužek na 1. ZŠ Jana Palacha

Mířa, Katka a Eliřka chovatelky :-)

Mířa, Katka a Eliřka chovatelky 🙂

Možná tenhle článek a jeho obsah nepatř™í na stránky občanského sdružení, ale v nařich stanovách máme mimo ochrany př™írody i činnost vzdělávací v oblasti př™írody. Minulý rok proběhlo v knihovně několik př™ednářek o údolí Vrchlice a pár př™ednářek mých i Jirky o nařich cestách do exotických zemí. V letořním roce jsme př™ednářky zopakovali v Barvíř™ově domě a do budoucna rádi v tomto budeme pokračovat.
Já osobně jsem si ale ř™íkal, že je důležité začínat s výchovou v oblasti ochrany př™írody už u těch nejmenřích. Sám jsem od 7 let chodil na myslivecký kroužek, kde jsme se učili poznávat divoká zvíř™ata, starat se o zvěř™ a hlavně jsme se učili chovat k př™írodě i v ní. Moc rád na ta léta vzpomínám, i na reprezentaci okresu Kutná Hora v celostátní soutěži €žZlatá srnčí trofej”. Tyhle zážitky mě formovaly, stejně jako mé chovatelské zkuřenosti. Od 5 let jsem choval nejrůznějří druhy zvíř™at (což je asi o mě v Kutné Hoř™e známo). Láska k př™írodě, zvíř™atům a pak i rostlinám mi celý život udávala směr – ke vzdělání, koníčkům a pak i zaměstnání.
Myslím, že kdo má rád př™írodu a zvíř™ata, má rád li lidi a je”dobrým člověkem”. Proto jsem se rozhodl od zář™í vést na €žPalachovce” př™írodovědný kroužek, ve kterém by se měly děti naučit vztahu ke vřemu živému. Zprvu jsme s více než 10 dětmi chodili do lesa na Kaňk. Ale s mými mizivými pedagogickými zkuřenostmi udržet hordu rozjívených dětí pohromadě a pozornosti prostě neřlo. Tak jsme se s panem ř™editelem dohodli, že uděláme ve řkole chovatelský, teraristický kroužek. Já budu moci využít své 20 leté chovatelské zkuřenosti, děti se naučí starat se o někoho jiného než o sebe a řkola získá praktickou učební pomůcku.
Tento článek je nejen informativní, ale je to i forma prosby: Kdo bude mít doma př™ebytečné chovance (od hmyzu až po plazy – NE savce, ptáky), uvítáme po Novém roce vaři řtědrost. Stejně tak jakékoliv finanční př™íspěvky na poř™ízení zvíř™at. Chovatelská zař™ízení vyrobím sám, s př™ispěním řkoly. Bohužel na zakoupení zvíř™at již peníze nemáme. Pokud budete ochotni př™ispět, ozvěte se panu ř™editeli na   roudny@zsjp.kutnahora.cz. Ohledně darování chovanců se obraťte na mě. Př™edem vřem děkujeme

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0

1 komentář u „Chovatelský kroužek na 1. ZŠ Jana Palacha

  1. MAM DOTAZ:NESLO BY NECO UDELAT STIM PREROSTLIM KROVIM KOLEM ZŠ.JANA PALACHA,ZVLAST U KOTELNY,TAM UZ SE ZA CHVILKU NEBUDE MOCI CHODIT PO CHODNIKU.
    MEL BY TO ZVLADNOUT PAN SKOLNIK.DIKY ZA VYRIZENI

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *