Výsledky brigády v obraze

ikona_most.jpg“Na jaře roku 2006 byla Městu Kutná Hora nabídnuta finanční spolupráce od firmy Philip Morris a.s. Během jara a léta byl připraven plán prací, které jsme se během měsíční prázdninové brigády – známe jako “Zelené město” – chtěli pokusit se studenty splnit. Nakonec se nám podařilo splnit skoro vše, co jsme si naplánovali. Ať už to bylo zpevnění cest, vybudování trampského sezení v ruině mlýnu Cimburk nebo zpevnění několika brodů a vyčištění náhonů a velké části lesa od komunálního odpadu. Některé věci se nám však splnit nepodařilo, a proto bychom se chtěli pokusit v rámci působení občanského sdružení získat nejen finanční prostředky na realizaci zbylých plánů, ale snad i lidi, ochránce přírody a nadšence, kteří nám s uskutečněním našeho snu v příštích několika letech pomůžou. Ukázku toho, co se v průběhu letní brigády podařilo vybudovat a vyčistit, můžete vidět na fotografiích..”

Tolik o úspěšné akci hlavní iniciátor a organizátor, pracovník MěÚ Kutná Hora, zakladatel tohoto občanského sdružení a kamarád Martin Starý.

Náhledy fotografií
(kliknutím se dostanete do komplet. alba)

[cpg_albumrand:157,4]

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0

3 komentáře u „Výsledky brigády v obraze

  1. Martine ahoj,

    všechna čest, udělali jste opravdu kus práce, nedávno jsem se byl projít po Mlýnech a smekám klobouk. Jen tak dál, Vaše práce má smysl.

    Tvůj bývalý spolužák Míra

  2. Mně se úpravy kolem Vrchlice taky celkem líbí, i když je to trochu “hladová zeď”. Ale prosím, brigádníci si tam určitě mákli a nějaký čas to vydrží. OceÅ?uji zejména schody hned k prvnímu mlýnu pod Velkým.

    Problém ale vidím v “útulku” na Cimburku. Bohužel si tam buřty neopeču, protože se stal útočiÅ¡těm několika spoluobčanů, kteří tam jednoduÅ¡e bydlí 🙁 Kam asi chodí na záchod?? 🙁

  3. Ahoj Míro a Pavlíno, díky za pochvalu. Ta patří všem, kteří nám v těch úpravách pomáhají. Snad se podaří ještě další věci zrealizovat a dotáhnout do konce. S tím útulkem máš Pavlíno pravdu. Na záchod chodí stranou do křovíí, což jsem poznal při hledání podbílku:-) Na druhou stranu můžeme být rádi, že to není typ spoluobčanů, ktří byli vystěhováni ze sadu na sídlišti. To by tam už byla hromada nábytku a odpadků. Pravdou je, že mě taky zrovna neláká si tam dát “u nich” buřtíka. Ale bavil jsem se s nima a není to tak hrozný:-) Martin S.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *