Špatné zprávy z údolí (aktualizováno 24. srpna 2010)

vyvrácený jilm u arboreta - škoda ho:(

vyvrácený jilm u arboreta – škoda ho:(

V neděli jsem se vrátil z dovolené v Chorvatsku a již tam, pře odjezdem, jsme sledovali na satelitu zprávy z ČR – povodně, voda, spoušť. Až dnes jsem se dostal na to, abych navštívil údolí. Přivedl mě na to také článek na Facebooku od kámoše Toxyho. Prošel jsem si úsek od Cimburku níž. Čekal jsem podle fotek mnohem větší škody – našel jsem jen vyvrácený jilm u arboreta. Je ho opravdu škoda, protože je to jeden z mála velkých jilmů, které můžeme v údolí nají­t. Spadl přímo přes cestu a vytvořil jakousi branku. Byl jsem poprosit mou nástupkyni L. Schäfrovou, jestli by nezkusila vyjednat s Městskými lesy a rybníky odklizení stromu. Ani ne po 10 dnech, kdy jsem šel do údolí znovu, bylo vše hotové, dokonce i opravené zábradlí u mostku. Jen jsem cestou zakrátil dva pařezy, aby mohly sloužit jako “židle”. Jak jsem se však dozvěděl od jednoho pána, co má chatu čp.1 nad Velkým rybníkem, vše zvládl on sám! Tímto bych tedy chtěl tomuto dobrému patronovi údolí­ poděkovat. Nechtěl prozradit jméno, tak mu chci alespoň takto projevit  svůj dík.

poškozená hráz tůně

poškozená hráz tůně

Další škodu, kterou jsem zběžnou prohlídkou našel je protržení nově vybudované hráze tůně u Cimburku, budované v rámci projektu podporovaného v programu Strom života SFŽP ČR a MŽP. Až opadne voda, budeme muset hráz opravit. Je to práce na pár hodin. Snad nám v tom někdo pomůže. Poslední­ “jobovkou” je něco zcela jiného. Před 6 týdny mě Michal Kavka upozorňoval na auto adrenalinově “zaparkované” pod loukou v blízkosti střelnice na Cimburku.

auto se skoro houpe nad skalní stěnou (jak v akčním filmu)

auto se skoro houpe nad skalní stěnou (jak v akčním filmu)

Už tehdy jsem psal na Městský úřad – technické oddělení a odbor životní­ho prostředí. Auto je totiž bez SPZ a evidentně si ho tam bývalý majitel odložil na neurčito. Pozemky jsou bohužel soukromé a bylo mi řečeno následující: Město jako samospráva nemůže v této věcii nic učinit, protože to nejsou jejich pozemky (odtažení by prý stálo maxim. 5 000 Kč). Odbor životního prostředí to taky řešit nemůže, protože tam není žádný důvod (neteče benzín, olej atd.).

místo, kde auto "parkuje", zatím přístupné pro techniku

místo, kde auto “parkuje”, zatím přístupné pro techniku

Byla požádána o pomoc Policie – zjistila, že čí­slo motoru i kastle bylo umně vybroušeno, tudíž majitel je nedohledatelný a oni s tÚím nemohou nic dělat. ZÚávěr je takový: Odstranit by měl auto majitel pozemku!! Narážíme zase na úřednického šimla a byrokracii. Proč se nedá na odstranění vraku těch 5 tis. Kč, když hrozí mnohem horší a finančně nákladnější řešení­? Auto je opravdu v křoví nad skalním srázem, pod kterým je frekventovaná pěšina k Velkému rybníku. U střlnice se schází partička mladých a pokud je napadne vrak schodit ze skály, tak 1) vytečou veškeré pohonné, mazací a jiné látky do potoka 2) hrozí nebezpečí úrazu a 3) bude vrak na místě, kam se již žádná technika nedostane (pěšina za Spáleným mlýnem).

stylová tůňka :-)

Ale ono vlastně bude zase na soukromém pozemku, tzn. pana Dospivy a Šimůnka. Takže to všechno­ bude zase na nich a ne na úřadech 🙂 Chtěl bych tímto poprosit, zda by nám v likvidaci nepomohl nějaký autodopravce a nevytáhl a neodvezl auto na vrakoviště sponzorsky. Na tohle my opravdu nestačíme. Díky moc

PS: Jedna kladná stránka tam je – v otevřeném kufru auta se vytvořila malá tůňka, ve které mohou žít např. vodoměrky 🙂

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *