Kam mizí odpad od menhirů?

Možná si některý z vás, návštěvníků prostranství s kamenným kruhem  nad Kutnou Horou klade otázku, kam mizí odpad, kterým se neustále plní  popelnice zapuštěná v zemi v jeho blízkosti?
Vysvětlení je prosté a možná zklamu ty, kteří si představovali  jeho mizení  díky působení energie kruhu, či jiných sil.   Vše je jak jinak, než „ruční práce“ a to doslova.

Nejprve musíme odhadnout, kdy bude popelnice přiměřeně naplněna, což je občas pěkně nevyzpytatelné.  Někdy vydrží  tři týdny a jindy neuplyne jeden a je plná.    Před takovou popelnicí je třeba pokleknout, nikoli však za účelem modlení, či meditace,  nýbrž třídění jejího obsahu na komodity všem dobře známé.  Ne jinak tomu bylo ve čtvrtek 20.4. v podvečer.  Obsah se většinou moc neliší a tak po třídění zbude většinou půl pytle komunálního odpadu,  asi jedna třetina plastů a dále pak taška skla (včetně vratných lahví!) a taška sešlápnutých (většinou mnou), plechovek od různých nápojů.  Nápojové kartony se kupodivu vyskytují velmi zřídka. Pak již zbývá jen vše naložit a odvézt do příslušných kontejnerů.

Jsme rádi, že od chvíle kdy se na místě objevila tato popelnice,  je  tam větší pořádek než před tím,  ale ještě radši bychom byli, kdyby všichni, kteří si na místo dovezou či donesou cokoli k jídlu, pití či zábavě, si svůj odpad, který má bezpochyby menší hmotnost i objem, vzali s sebou a vytřídili sami. Děláme vše sice z důvodu, že k místu máme kladný vztah , ale v čase kterého je málo a v neposlední řadě za náklady výhradně v naší režii.
Děkujeme vám, že  se pořádek na tomto zajímavém místě pokoušíte spolu s námi  udržet a věříme, že se množství  bude nadále snižovat.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0
Příspěvek byl publikován v rubrice menhiry a jeho autorem je Tomáš Klail. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Kam mizí odpad od menhirů?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *