Krátké ornitologické zprávičky

čápi nemají v hnízdě zrovna uklizeno

Asi před týdnem mi volal Aleš Kerner z KHnetu, že jednají s drůbežárnou v Kralicích o upevnění vysílače na jejich komínu. V minulosti jsme vás několikrát informovali o kroužkování čápat právě na tomhle komíně. Aleš se nabídl, zda bychom stáli o upevnění stálé webkamery na komíně, která by nonstop a on-line snímala čapí hnízdo. Hned jsem souhlasil. čapí reality show tady ještě nebyla:-) A včera mi volali kluci, že jedou nafotit místo a zjistit co a jak. Tak jsem jel s nima. Zase jsme si “dali” 1x komín. Mezitím, co kluci fotili panoramatický snímek okolí, vylezl jsem až nahoru na hnízdo. Vyplašili mě vrabci, hnízdící v “přízemí” hnízda čapího 🙂 Než jsem se vyhoupl do smradlavého hnízda, dospělý pár odlétl. Nechal v mělkém a měkce vystlaném “pelíšku” 4 vejce. Jsem zvědav, kolik bude letos čápat.
Druhá zpráva se týká malých kalousů ušatých U nás před barákem asi před 10 dny začal každou noc (od večera do rána) dlouze pískat pták(ci). Bylo mi jasné, že to budou mladí kalousi, nejspíš na douglasce mezi domy. Mnozí ze sousedů si myslí, že je to bůhví jaký exotický pták. Dnes mi volali z Městské policie, že na druhém sídlišti taky pořád něco píská a že našli malou sovu. Proto jsem chtěl napsat – kalousi se na sídlištích objevují stále častěji (což je dobře) a vyvádí zde mladé. Letos jsou tu asi 3 páry. Prosíme, buďte k nim shovívaví a vydržte ještě pár dní to jejich hvízdání:-) Dospělí loví v noci potkany a myši.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0

4 komentáře u „Krátké ornitologické zprávičky

    • Tady už přestávaj pískat, počítám že do pátku bude už klid 🙂 Obdivuju jejich vytrvalost, se kterou dokážou v kuse 8 h pískat – zpěv se tomu říct nedá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *