Autovrak z údolí je už odklizen

Přípravy k samotnému vytažení vraku

Přípravy k samotnému vytažení vraku

Na jaře jsme vás informovali o odstaveném autě v křoví nad skalními stěnami mezi Denemarkem a Cimburkem. Tehdy jsme jednali s městem a závěr byl takový – 1) auto nemá identifikační čísla, tudíž je bez majitele a bezprizorní 2) auto není na městských pozemcích, tudíž město nemá obhajitelný důvod ho odklízet 3) když z něj neteče žádný tekutina a neznečisťuje přírodu, není nebezpečné jako odpad, tudíž není důvod to řešit ve státní správě 4) odklidit by ho tedy měl vlastník pozemku. Proto jsem se tehdy rozhodl, že odvoz zkusím zajistit sám. Již na jaře jsem se dohodl s Romanem Sádlem, majitelem firmy Dřekoba i známé restaurace Ruthardka. Bohužel kvůli počasí a pracovní vytíženosti nás obou jsme nemohli vrak odvézt hned. Před týdnem problém otevřel i jeden z návštěvníků údolí a vzbouřil celý úřad. Byli jsme kontaktováni i my, proto jsme celou smluvenou akci s Romanem dotáhli tuto středu do konce. Přes léto jsme se díky několika zrealizovaným akcím s Romanem skamarádili a on sllíbil celou vyprošťovací akci udělat jako sponzorský „dar” nám a vlastně pro přírodu v údolí.

A je hotovo

A je hotovo

Terén jsme si obhlédli den předem a díky dobrému počasí jsme ve třech po obědě dorazili na místo samé. Roman a jeho kolega zkušeně přistavili kontejner za auto, které připoutali popruhama k ramenu Avie. Nakonec natáhli škodovku na kontejner, zabezpečili ji a kontejner byl natáhnut na podvalník. Během 30 minut bylo auto odvezeno. Domluvil jsem předem složení vraku s T. Pilcem na vrakovišti v Čáslavi. Takže celá akce proběhla hladce, vrak je bez následků odklizen. Tímto bych chtěl tedy poděkovat hlavně Romanovi a taky p. Pilcovi. Je fajn, že i takoví podnikatelé jsou mezi námi.

PS: Když jsme auto dostali na kontejner, ukázalo se, že bylo nad Cimburk dotaženo na popruhu z padáků. Takže nejen že někdo dokáže takto auto zlikvidovat v přírodě (odložit), ale na tuto  “prasečinu” muselo být lidí víc! Škoda, že není možné majitele vypátrat!! 🙁

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0

2 komentáře u „Autovrak z údolí je už odklizen

  1. Tak gratuluji.V Praze stojí na pozemcích městských částí takto auta až do uplného rozkradení.Nikdo s tím nic nedělá a ani nechce dělat.

  2. Tak to já zase musím místní úřad pochválit – tady se normálně vraky ve městě evidují, obesílají majitelé a pokud ho do termínu neodklidí, auto je odvezeno na záchytné parkoviště a buď vydáno majiteli nebo zlikvidováno. ale tohle byl precedenc na zcela cizích pozemcích a auto bez majitele

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *