Denemark neumřel, jen se potřebuje nadechnout

Jak jste mnozí zaznamenali, v posledních týdnech, možná měsících se naše sdružení (dnes už spolek) trochu stáhl ze všech aktivit. Bylo to období jakéhosi vyčkávání, ale také to bylo z důvodu toho, že jsem se věnoval s Ivou předvolebním aktivitám.
Musím se svěřit – tím, co se stalo několik týdnů před volbami a kdy bylo naše sdružení označeno za nedůvěryhodného, prolhaného a nespolehlivého partnera pro město, šel jsem do voleb s tím, že je to pro nás, pro sdružení, bude BUĎ a NEBO. Plno mých přátel mi říkalo, ať se na politiku vykašlu a věnuju se naplno jen sdružení. Mou odpovědí bylo: “Jak můžu pracovat a realizovat projekty ve městě, kde jeho vedení nemá jakýkoliv zájem na tom, aby sdružení fungovalo? Ba naopak. Pak pro mne ztrácí naše práce veškerý smysl a nemám chuť pokračovat.” Byl jsem rozhodnutý, že pokud by vyhrálo minulé vedení radnice, práci sdružení bychom omezili na minimum a celou činnost bychom na další čtyři roky zcela zakonzervovali. Nemá totiž smysl cokoliv dělat, když ten největší partner, se kterým musíte denně jednat, nemá zájem.
SONY DSCVolby dopadly tak, jak dopadly. Týden jsem ve funkci starosty města, což jsem nečekal. Jsem ale rád, že jsem nemusel své předsevzetí naplnit. Rozhodl jsem se věnovat teď svůj osobní čas, energii a záměrů, které jsem doposud věnoval jen našemu sdružení, celému městu. Tím bohužel padá plno mých nápadů, které jsem měl v zásobě a závisely jen na mé osobě (naučná stezka od Roztěže až po Vysokou, naučná cyklotrasa oblastí Kačiny a Žehušic a další). Dohodli jsme se však s Ivou Baláčkovou, že převezme žezlo a v následujících letech povede sdružení ona. Iva je orientovaná spíše na oblast vzdělávání, práci s lidmi atd. Tzn. že projekty a činnost bude spíše tohoto charakteru. Nicméně brigády budeme dělat i nadále (osobně si budu potřebovat občas pročistit hlavu) a chceme pokračovat, i když pozvolna, v projektu na Kaňku, rozšiřování menhirů kolem Kutné Hory, malých ochranářských projektech. Možná se časem najde čas a lidi na pokračování obnovy ZOO. To však není prioritní a je to projekt na zcela jiné úrovni než veškeré akce dosavadní.
Věříme tedy, že nám přes tenhle útlum a přeorientování činnosti zachováte přízeň a nezanevřete na nás. Iva by jistě uvítala pomoc, takže pokud by měl někdo chuť do Denemarku vstoupit, budeme jen rádi.

PS: Tím, že teď působím v pozici starosty, neznamená, že na činnost Denemarku poputují desítky tisíc z rozpočtu města, jako tomu bylo za předchozího vedení města s jiným sdružením. Pokud budeme žádat na Sousedský jarmark a další aktivity, budeme jako doposud žádat přes grantový systém, a to pouze částky adekvátní a zdůvodnitelné.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martin Starý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Denemark neumřel, jen se potřebuje nadechnout

  1. Vše je tak, jak má být. Lidé na “ulici” to vnímají pozitivně, neboť hodnotí to, že někdo jen mluví, a jiný má za sebou “výsledky”. Všímám si od mého návratu do rodné Kutné Hory, co se zde děje. Změny nastávají zevnitř. Pokud tedy člověk sám za sebe přijal pozitivní změny, může předávat i svému okolí, neboť je vzorem, a těch bylo dosud málo… Vztah k přírodě, krajině, dětem, a všem ostatním lidem, úcta k hodnotám, svobodě, kultuře…., to nemůže být jen na papíře, ale v každodenním přístupu nás všech bez rozdílu. A tak se těším na Novou práci, která přichází. Toto je i krédo mezinárodního svobodného občanského sdružení Duhová Srdce. Projekty a Programy připravujeme společně s Ateliérem Harmonia Bohemia. Všude jsou lidé a všude je potřeba řešit nedostatky, kterých není málo. Ocenit to, co se stalo k dobru, ale jít dál, nemůžeme stát na místě, neboť toho ještě mnoho nebylo vykonáno.
    Přeji klid, mír a harmonii. Jaroslav Tůma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *