Dodatečně zpráva z Dětského dne

Malý horolezec

Malý horolezec

Bohužel jsem měl v posledním týdnu nějaké starosti a nedostal jsem se k napsání článku o Dětském dnu. Tak to teď musím napravit. Minulý rok jsme měli termín ve stejný den, jako byl Pohádkový les v Chlístovicích. Tak jsme se  v letošním roce rozhodli posunout termín o 14dní a pak jsem zjistil, že Pohádkový les udělal to samé 🙁 Tudíž očekávané množství  lidí zase nedorazilo. Ale i tak se, myslím, Dětský den vydařil. Bylo připravených asi 8 disciplín, ale pro nedostatek dětí  jsme je ani nerozbalovali. Nicméně dětem stačilo chytání rybek  z kádě, rýžování zlata a hlavně opičí dráha. Tu nám připravil kamarád, učitel z gymnázia J.Ortena, Jirka Němeček. Tímto mu moc děkuju. Uspěch měly i zvířata – korálovka, želva i chycení raci. Dokonce se nám podařilo zbavit jednu mladou slečnu fobie z hadů – doufám, že navždy a tatínek že si bude moci koupit vytouženého hada (viď, Monty?).

Děti si hladily skorce vodního

Děti si hladily skorce vodního

Úspěch měli i malí ptáčci, které chytal a nosil od sítí Michal Kavka. Na závěr jsme si opekli na ohni buřty a brambory (někteří zavzpomínali, jiní je jedli prvně). Doufáme, že příští rok se Dětský den vydaří minimálně jako ten letošní a nebude nám pršet.

PS: Monty, korálovku jsem našel v autě po týdnu, na sedačce – nevím, kde byla celou dobu schovaná.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality se štítky a jeho autorem je Martin Starý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Dodatečně zpráva z Dětského dne

  1. Už jsem o tom uvažoval. Bylo by to fajn, ale muselo by se dohodnout 5 až 10lidí. pak by se mohla udělat i večerní bojovka pro děti, spaní ve stanech (aby se mohlo v klidu pít). Ale je vše o chuti a lidech. Rád bych podobnou akci udělal na podzim

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *