Ozvěny Ekofilmu

Dalibor Dostál diskutuje s Mirkem Štroblem o zubrech, divokých koních a praturech

Dalibor Dostál diskutuje s Mirkem Štroblem o zubrech, divokých koních a praturech

Během sychravých podzimních večerů v roce 2014 jsme si říkali, že se nám asi nebude moc chtít chodit v zimě ven, a že bychom se zase na chvíli mohli věnovat přírodě z té trochu teoretičtější stránky. A třeba se u toho i trochu pobavit a poučit. A tak jsme vymysleli, že uspořádáme festiválek dokumentárních filmů se zelenou tématikou. Voilá  – byly tu Ozvěny Ekofilmu. Oslovili jsme proto Ministerstvo životního prostředí, které zaštiťuje mezinárodní festival Ekofilm, jenž se každoročně na podzim koná v Ostravě. A po zevrubném zkoumání katalogu s nabídkou filmů jsme si zapůjčili asi dvacet kousků ke shlédnutí. Ty jsme postupně zkoukli a demokraticky vybrali ty nejlepší, které Vám tady teď představujeme.
I. ročník jsme nazvali Ozvěny Ekofilmu a probíhal 27. a 28. února 2015 v kutnohorském kině Modrý kříž. Další ročníky (2016, 2017) proběhly budď v kutnohorském kině nebo na malé scéně Tylova divadla, doplněné byly i o přednášku v knihovně. Promítání filmů v roce 2015 předcházela i vernisáž výstavy Vyrobeno za každou cenu. Tato výstava popisuje skutečné příběhy běžně používaných potravin nebo výrobků.
Dvoudenní festival se celkem povedl, a tak jsme uspořádali v letech dalších podobné dvoudenní promítání.  V roce 2016 byl hostem režisér Jan Svěrák se svým studentským filmem Ropáci, v roce 2017 Jakub Vágner s filmem o Amazonii.

1 komentář u „Ozvěny Ekofilmu

  1. Pingback: Jak se narodily Ozvěny Ekofilmu - Denemark - občanské sdruženíDenemark – občanské sdružení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *