Ozvěny ekofilmu

Dalibor Dostál diskutuje s Mirkem Štroblem o zubrech, divokých koních a praturech

Dalibor Dostál diskutuje s Mirkem Štroblem o zubrech, divokých koních a praturech

Během sychravých podzimních večerů minulého roku jsme si říkali, že v únoru se nám asi nebude moc chtít chodit ven, a že bychom se zase na chvíli mohli věnovat přírodě z té trochu teoretičtější stránky. A třeba se u toho i trochu pobavit a poučit. A tak jsme vymysleli, že uspořádáme festiválek dokumentárních filmů se zelenou tématikou. Voilá Ozvěny Ekofilmu. Oslovili jsme proto Ministerstvo životního prostředí, které zaštiťuje mezinárodní festival Ekofilm, jenž se každoročně na podzim koná v Ostravě. A po zevrubném zkoumání katalogu s nabídkou filmů jsme si zapůjčili asi dvacet kousků ke shlédnutí. Ty jsme postupně zkoukli a demokraticky vybrali ty nejlepší, které Vám tady teď představujeme.
I. ročník jsme nazvali Ozvěny Ekofilmu a probíhal 27. a 28. února 2015 v kutnohorském kině Modrý kříž. Promítání filmů předcházela vernisáž výstavy Vyrobeno za každou cenu. Tato výstava popisuje skutečné příběhy čaje Lipton, banánů od Chiquity, triček z H&M, cigaret Marllboro, čokolád od Nestlé nebo počítačů Acer či Dell.
Dvoudenní festival se celkem povedl, a tak se chystáme příští rok na další ročník, který by měl být už vícedenní. Mohli bychom použít nově opravenou malou scénu, abychom neblokovali kino. Taky je nutné se zamyslet kvůli plesové sezoně nad datem celé akce. Máme už přislíbené známé osobnosti, takže se těšte 🙂

1 komentář u “Ozvěny ekofilmu

  1. Pingback: Jak se narodily Ozvěny Ekofilmu - Denemark - občanské sdruženíDenemark – občanské sdružení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *