Známá vrba u městského nádraží musela po dvou letech na sestřih

Ano, je to k nevíře, ale už je to dva roky, co jsme po několikáté zkrátili výhony této prastaré vrby, která stávala u náhonu na mlýn. Přírůstky má stále senzační, za tu dobu vypučely pruty o průměru až 6 cm a délce přes 3 m.

Že ze stávající necelé poloviny průměru původního kmene je živá a s funkčními kořeny v zemi asi 1/4, nás tento strom nepřestává překvapovat svoji odhodlaností přežít do dalších let. Pravidelným snižováním těžiště se snažíme zamezit jejímu  vyvrácení, k čemuž nám dopomáhá i poloha stromu v zátiší za domem, ale zároveň zachováváme její přirozený vzhled.  Opravdu jsme rádi, že se nám ji podařilo před lety zachránit před neuváženým pokácením pod rouškou “bezpečnosti”. Za cca dvě hodiny práce bylo tentokrát hotovo a uklizeno.  Vozík proutků putoval k menhirům na základ hromady k pálení čarodějnic (můžete tam přidávat takový materiál též, ale ne nábytek, který už tam někdo opět dal a budeme ho muset odklidit).  Silnější části větví tam doputují za pár let po vyschnutí na malý oheň k opékání  pochutin.  Za dva roky snad “kadeřnické práce ” opět provedeme dle potřeby k prospěchu vrby.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Brigády a jeho autorem je Tomáš Klail. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *