Proběhla akce Ukliďme Česko

Jarní sluníčko začíná pomalu probouzet přírodu a to je ten správný čas na to, abychom se zapojili do tradiční akce ukliďme Česko. A jako tradičně bohužel nebyla o nepořádek nouze.

 

 


S ohledem na vládní opatření jsme se rozdělili do několika menších skupin, Honza uklidil pár ulic v centru Kutné Hory, Martin se skupinkou uklidili u Menhirů, Pavel s Mirkou na Rovinách, Gábina v údolí Bylanky a já jsem se s Tomem a Danou pustil do vyčištění Kuklíku a přilehlého okolí. Ne, že by na jiných místech měli o bordel nouzi, ale my jsme z lesa vymanili rozmanité věci jako celé umakartové koupelnové jádro, gauč, pneumatiky a navrch několik pytlů bordelu.

Je neskutečné, jak důvtipně někteří hloupí lidé ukryjí odpad v přírodě místo toho, aby ho odvezli například do sběrného dvora, kde by ho jistě mohli i pohodlněji složit. “Čuměli jsme jako péro z gauče” – toto rčení dostává při akci ukliďme Česko nový rozměr. 🙂

Velké díky patří také Štěpánovi Kotrbovi s jeho skupinou, se kterou vysbírali obě škarpy mezi Kutnou Horou a Kuklíkem. Nasbírali neuvěřitelných šestnáct pytlů odpadu převážně vyhozeného z projíždějících aut. Část jsme jim pomohli odvézt.

Výsledek akce jsme ohlásili paní Katce Hladíkové na Městskému úřadu, která nám před tím předala pytle na odpad a teď zajistí odvoz odpadu na skládku, za což děkujeme.

Jsme rádi, že stále více lidem není stav naší přírody a okolního prostředí lhostejný a že se vás stále více zapojuje do akce Ukliďme Česko. Děkujeme vám všem.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *