Projekt zookoutku se probudil

Na jaře prosákly na veřejnost informace  tom, že chceme znovu oživit myšlenku vybudování zookoutku. Naše sdružení, dnes spolek, se o tento projekt začalo zajímat a snažit již skoro před 7 lety. Je to dlouhá doba. Když by byla politická i jiná vůle, už mohl možná zookoutek stát. Bohužel se tak nestalo z mnoha důvodů, které zde rozebírat nechci. Důležité je, že jsme to nevzdali. Před 5 lety jsme udělali v bývalém (i plánovaném) zookoutku několik brigád, kdy se vykácely staré a havarijní stromy a kdy se začal tvořit ideový záměr na vybudování nového zookoutku. Pak všechny snahy utichly. Ale nezanikly. Dohodli jsme se v rámci našeho spolku, že vytvoříme “pobočný spolek” se jménem Kutnohorský zookoutek Denemark” (IČO 04957962) a začneme celý projekt zase od začátku připravovat. Během těch uplynulých 5  let k nám do spolku přišel i Lukáš Pečenka, který se s kolegy věnuje např. budování expozic v zoologických zahradách. Lukáš nám s kolegy nabídl, že vypracují do konce září ideový záměr a několik vizualizací, aby bylo možno projekt představit veřejnosti. Vše jsme spolu několikrát konzultovali a věříme, že budou splněny všechny podmínky ať už veterinární, památkové nebo statické. Před 14 dny jsme podali na Městský úřad žádost a informativní správu o tom, že bychom chtěli v projektu pokračovat. Chceme postupovat v několika projektových krocích tak, aby nebyl ohrožen ani projekt, ani spolek a ani vlastnictví města k pozemkům.
Bude to náročná práce, především legislativní, ale nechceme se vzdát. Po uzavření předběžných smluv začneme oslovovat investory a sponzory, ale také bude potřeba vypracovat poměrně složitou projektovou dokumentaci.
Držte nám pěsti. rádi bychom do dvou let otevřeli alespoň první část zookoutku, který by měl sloužit i jako zázemí pro park a stylový dětský koutek.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0

1 komentář u „Projekt zookoutku se probudil

  1. Zdravim,budeli zajem mam stribrne bazanti . Jsou nadherne a ted zrovna dve sedi rada je daruji. Drzim palce at se to povede. Zadna navsteva parku se neobesla bez prohlidky zviratek. Kuzlatka byla nadherna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *