Spolek Denemark se rozrůstá

Spolek Denemark oslavil před měsícem 9 let působnosti. Nejprve jsme s několika kamarády pracovali a zajímali se jen o údolí Vrchlice, kde stojí romantický mlýn, podle něhož jsme si dali jméno. Nikdo tehdy netušil, že se členská základna postupně tak rozroste a budeme se podílet na projektech nejen v Kutné Hoře, ale i v širokém okolí. Projekty, které jsme dodnes zrealizovali, se snad líbí mnoha lidem z Kutné Hory, ale i těm, kteří do našeho města zavítají. Jedná se o projekty zaměřené spíše na okolí města, na ochranu přírody či na věci spojené s cestovních ruchem. Jak se již prosáklo na veřejnost, rádi bychom pokračovali v obnově kutnohorského zookoutku a také v dalších nákladnějších projektech, souvisejících s činností sdružení. Proto jsme rozšířili členskou základnu tak, aby mohli noví členové jménem spolku vystupovat a projekty naplňovat. V současné době má tedy spolek 25 členů. Pokud i vy máte zájem stát se členy spolku, není nic jednoduššího, než se nám ozvat.

Novými členy se koncem minulého roku stali:
Dalibor Dostál, bývalý kutnohorský novinář a v současnosti ředitel projektu Česká krajina (zubři, koně a pratuři v Milovicích)
Jarda Pelíšek a Milan Straka – sokolníci ze společnosti Falconia, ochránci přírody, zoologové
Jakub Vágner – rybář, cestovatel, dobrodruh
Jan Němeček – kutnohorský podnikatel v oboru počítačové techniky
Pavel Novák– bývalý ředitel Muzea Kačina, historik, amatérský speleolog, geolog a horolezec
Tomáš Ouhel – pracovník ZOO Liberec, zakladatel nadace ISCP, působící v Indonésii a objevitel loskutáka niaského
Vanda Kubínová – projektová manažerka, chovatelka psů a koní
Ondřej Hornych – botanik, specialista především na kapradiny

Protože jsem osobně nejen velice zaneprázdněn, ale také jsem (zrovna aktuálně je to vidět se zemělodí) napadán ze střetu zájmu, rozhodli jsme se do sdružení přijmout další aktivní lidi, působící na okrese Kutná Hora i v celé republice. Ti by měli v nově vznikajících pobočných spolcích realizovat samostatně jednotlivé projekty. Problém u větších projektů je při žádostech o dotace “historie spolku”, kterou by nově vzniklý spolek neměl a nemohl by tak na žádné dotační tituly dosáhnout.
Za mou osobu asi nemá cenu pokrytecky vystupovat ze spolku, když je vznik a mnohaleté působení spojováno s mým jménem už od počátku. Takové jednání “na oko” je možná čisté papírově, ale jsme na malém městě a takovéhle divadlo nikoho neošálí. Takže chceme jít na rovinu, legálně a poctivě do všech projektů, které budou souviset nejen s městem, ale i s jinými subjekty. Chceme postupovat nejlépe tak, aby se projekty netýkaly vůbec městského majetku, pozemků nebo financí. Pokud se tak stane, chceme být plně transparentní a nehodláme plýtvat nebo nejlépe vůbec čerpat městské finance na tyto plánované projekty. Na druhou stranu si budeme za projekty stát a budeme je prosazovat a nechceme být napadáni ze střetu zájmu jen kvůli tomu, že zakladatel spolku v současné době působí jako starosta. To bychom museli spolek zrušit a nedělat nic. A to nechce ani jeden ze členů a troufáme si říct ani mnohý Kutnohorák.
Sledujte naše webové stránky. Během několika měsíců začnou naše projekty nabývat na obrysech a budeme vás postupně informovat.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno a jeho autorem je Martin Starý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Spolek Denemark se rozrůstá

  1. Vše nejlepší k narozeninám a Vám, kteří jste měli ten super nápad Denemark založit vřelý dík . 🙂 Nám členům přeji ještě hodně úžasných projektů a stále stejnou chuť to naše krásné město a jeho okolí zkrášlovat .Jsem ráda ,že v tom jedu s váma .:-) Tak ať ta naše parta je při nejmenším stále tak akční a rozroste se o další lidičky se stejnou krevní skupinou .Jsme totiž vzácný !!!! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *