První etapa budování geologické expozice dokončena

Od Tomáše Klaila: Nedělní odpoledne 14.6. jsme věnovali dokončení geologické expozice, kterou náš spolek vybudoval v bývalém lomu „Čížkova skála“ na dolním Žižkově. Na dokončení nám již v minulém roce poskytl finance Krajský úřad z fondu hejtmana.
Tabulky umístěné na jednotlivých kamenech obsahovaly názvy samotných hornin, a to nejen běžným písmem, ale i písmem Braillovým. K těmto popiskům jsme nyní přidali ještě QR kódy pro čtení pomocí „chytrých telefonů“. Tyto poměrně malé znaky (2,7 x 2.7 cm), vytištěné na samolepicí fólii firmou Lepor, jsem s dcerkou rozstříhal a očísloval již dopoledne, tak šlo vše „jak po másle“. Dcera kódy roznesla dle čísel k jednotlivým kamenům, Honza Moravčík pomocí telefonu zkontroloval, jestli vše je tak jak má (u toho samozřejmě stíhal i fotit) , Gábina očistila plošky na destičkách a nalepila kódy. Já se mezitím pustil do instalace chybějících informačních tabulí. Jeden samostatný stojan je věnován průzkumu historických důlních děl v okolí Kutné Hory a spolku Barbora, který se jím zabývá. Na dalším stojanu u vstupu zbývalo doplnit ještě nezbytné informace o sponzorech a budování samotné expozice. To se k nám ale přidal ještě Martin a Pavel Novák s psíkem, takže práce šla od ruky velice rychle. Na závěr ještě tito dva pracanti pohrabali štěrk rozházený po cestě zpět ke kamenům, vysbírali kamínky i z trávy a bylo hotovo. Věříme, že dokončená expozice bude sloužit k plné spokojenosti všech návštěvníků a nebude nikým poškozována (již některé tabulky jsou pomláceny kamením) a podaří se nám doplnit ještě jeden chybějící exponát, který se zatoulal kdesi během příprav.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Geologie a jeho autorem je Martin Starý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *