Slavnostní sázení LÍPY MOUDROSTI – symbolu KRUHŮ PORADY A MOUDROSTI

Rádi bychom pomohli s propagací krásné akce, kterou pořádají pánové S. a L. Rudolfský. Citujeme: “Vážení přátelé, srdečně Vás zveme k účasti na dalším projektu ČESKÉ KONFERENCE: Slavnostní sázení LÍPY MOUDROSTI – symbolu KRUHŮ PORADY A MOUDROSTI Slavnostní akt sázení se uskuteční v Kutné Hoře dne 11. dubna v 10:00. Od Voršilského kláštera pojede koňský povoz s lípou na vinici na Sukově, kde bude strom vysazen. V odpoledních hodinách pak bude možnost společného posezení při tématu:  „Moudré zamyšlení nad aktuálními událostmi dnešních dnů“. Občerstvení zajištěno. Podrobné informace Vám rádi zašleme, pište si o ně na e-mail: registrace@ceska-konference.cz

 Oč vlastně jde?
Chceme v krajině naší země vytvořit síť míst, zvaných KRUHY čerpání PORADY A MOUDROSTI, osazených LÍPOU MOUDROSTI – stromem, který bude symbolizovat toto místo, kde bude klid a prostor pro získávání OSVÍCENSTVÍ A INSPIRACÍ. Hledejme vždy v souznění s místy, kde žijeme, odpovědi na mnohé vážné otázky o pravdě a štěstí v lidském životě, o smyslu a potřebách společnosti. Všichni vědomě či podvědomě toužíme po životě ve zdravé lidské společnosti. Lidská společnost – naše místo pro životní naplnění – tedy pro náš růst, vývoj a zrání, prožívání, setkávání a sdílení prožitého. Všichni jistě cítíme tu vnitřní touhu po společnosti spravedlivé a harmonické, naplněné duchovním osvícením. Právě v takové společnosti lidí se nám podařilo již po několik let prožívat několik krásných dnů po dobu trvání setkání České Konference. Prožívali a sdíleli jsme tak oboustranně s účastníky konference společnou radost přítomné jsoucnosti a sounáležitosti v malých ostrůvcích naděje. V dnešní době okleštěné komunikace omezující se zejména na komunikaci přes tělo počítače nebo mobilního telefonu chceme v naší zemi vytvářet síť míst v přírodě pro možnost setkávání se, kdykoli po takovém setkání pocítí kdo touhu. A když už se nesejdou lidé, i jednotlivec může se pak obohatit vnitřním prožitím v klidu a míru tohoto místa. Místa, které má být nejpřirozenějším prostorem pro společné setkávání se při hledání moudrých myšlenek ve spolupráci s přírodou pod budoucí rozložitou korunou stromu.  Pod jeho korunou nechť přebývá množství moudrých inspirací, jichž budou moci mnozí čerpat pro povznesení sebe samých, i míst, v nichž žijí a pracují. Podobně, jako je symbolem pro setkávání a tkaní událostí socha patrona naší země na Václavském náměstí, tak lípa budiž nám zde na těchto ostrůvcích symbolem pro poradu a moudrost. Lípa, pevně a jistě stojící na zemi, kořeny zakotvená v naší domovině, rostoucí a korunou své hrdé hlavy sahající do výšin téměř nebeských.”

Těšíme se na Váš zájem!

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno a jeho autorem je Martin Starý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.