Informační zpráva o úpravách v údolí

V těchto místech bude "tunel"

V těchto místech bude “tunel”

Před 14 dny proběhla médii i naším webem zpráva, že pan Dospiva přistoupil na naše podmínky a vybuduje v podstatě obchvat kolem své zahrady pod skalou. Osobně jsem netušil, že práce začnou tak rychle. Dnes je už skoro hotový “průlom” pod skálou, bude se jen začišťovat stěna skály a nivelačně upravovat dno. Problém s tvrdou skálu nastal v blízkosti lípy u mlýna, kde je nutné skálu odvrtat nebo odlámat pomocí trhacího betonu. Stejně tak se bude postupovat u trafačky. Na straně k objektu (v zahradě) bude na skalním podloží vystavěna kamenná zídka právě z vylámaného materiálu.

pěšina vede pod skálou v místě bývalé zahrady

pěšina vede pod skálou v místě bývalé zahrady

Nad ústím zahloubené pěšiny bude vybudovaný asi 5 metrů dlouhý tunel, který bude umožňovat přejezd techniky ze zahrady na zbytek pozemků ve svahu. Návštěvníci tak budou mít zpestřenou procházku i klenutým tunelem.
Asi hodinu jsme debatovali nad tím, kudy vést novou cestu k prolomené pěšině a kudy vést pak opravenou a novou lávku. Právě s ohledem na zachování soukromí v objektu. Dohodli jsme se, že při opravě jezu bude vybudována nad jezem i lávka. Na ní bude navazovat cesta skrz opravený taras tak, aby ústila právě do zmiňovaného tunelu. Bránu k objektu si pak bude moci pan Dospiva posunout až na

pěšina se zařízne do svahu, aby obešla trafačku

pěšina se zařízne do svahu, aby obešla trafačku

kraj svých pozemků, tzn. zhruba do míst, kde je dnes kovová lávka přes tůni.
Práce budou prováděny teď především na průchodu kolem mlýna tak, aby do hlavní turistické sezony byl objekt oddělen zdí a návštěvníci neměli možnost volně chodit po objektu mlýna a nepřišli k úrazu. Mlýn se bude opravovat v druhé polovině roku a s ním i zadní část pozemků. O dalším průběhu prací a plánech vás budeme informovat. Teď vypadá okolí mlýna jako po výbuchu bomby, ale až se podaří vše dokončit, věřím, že bude mlýn a jeho okolí ještě zajímavější než doposud.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martin Starý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *