Přijďte se podívat na netopýry

Na jaře jsme byli osloveni spolkem Nyctalus, který působí pod ČSOP. Spolek se zabývá především záchranou netopýrů, a to nejen zvířat samotných, ale i jejich životního prostředí (staré střechy, otvory pro větrání, duté stromy atd.). Součástí jejich aktivit je i propagace netopýrů mezi lidmi. Netopýři jsou nejen velice užiteční, ale také zajímaví živočichové. 
Po dohodě s dámami ze spolku Nyctalus jsme vymysleli termín a místo konání “Netopýří noci”. Původně měla být v údolí Vrchlice, kde měl proběhnout i odchyt a kroužkování volně žijících netopýrů.

Obávali jsme se ale malé návštěvnosti, proto je akce přesunuta do parku U tří pávů. V pátek 5. září od 17 hodin proběhne v parku přednáška a promítání filmu o netopýrech. Připraveny jsou i workshopy a úkoly pro děti i dospělé. K vidění budou i zachránění, trvale handicapovaní netopýři. Na závěr podnikneme dobrodružnou procházku večerním parkem a Královskou procházkou. Pomocí detektoru na echolokaci budeme poznávat druhy létajících dravců v našem městě.
Jste vřele zváni na tuto neobvyklou přednášku a podívanou.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *