Blíží se bubnování o letním slunovratu

21. června to bude rok, co sdružení Denemark uspořádalo vcelku spontánně první bubnování u menhirů. Tehdy přijelo do Kutné Hory zhruba 500 účastníků z celé České republiky. I letos, na letní slunovrat, proběhne u menhirů bubnování a doprovodný program. Od 16 hodin bude na travnatém návrší u kamenů  možno shlédnout a vyslechnout si povídání o středověké zbroji, o katovském řemesle, budete si moci zastřílet z luku a dozvědět se něco o jejich výrobě a historii. Večer, za tmy, pak bude ohňová show.  
Pro ty, kteří neví, kde akce bude – menhiry jsou nad Kutnou Horou, asi 50 m od silnice z Kutné Hory (nad pivovarem) směr Kaňk. U odbočky, zhruba v polovině rovného úseku silnice, je informační tabule. S sebou si vezměte něco na sezení, případně buřty k opékání. Ostatní občerstvení v podobě klobás, pečené prasete a točeného piva  je připraveno.
Náš kamarád, výrobce indiánských předmětů (především bubnů) už v zimě říkal, že by na základě našich akcí rád dostal do podvědomí bubnování i do celé ČR. Že nemusí lidé přijet  přímo k nám, ale že se může díky zvuku propojit s námi odkudkoliv. Sam mne tehdy prosil, zda bych jeho myšlenku nešířil dál mezi lidi. Proto v následujících řádcích najdete návod na to, jak se s námi propojit.

Slunovratové bubnování
Proběhne v sobotu 21. 6. 2014 v 17.15 hodin formou celorepublikového rituálu. Zúčastnit se může každý, kdo chce zažít pocit sounáležitosti s Matkou Zemí, s historickým i současným územím Čech a Moravy a s naším národem.
Potřebujete k tomu buben nebo chřestidlo, protože zvukové vibrace zmnohonásobují sílu vaší myšlenky a pomáhají k hlubšímu napojení na celek. Můžete i improvizovat, chřestidlo docela dobře nahradí například půllitrová PET láhev s několika kamínky.
Kde?
Kdekoliv, například na vašem oblíbeném místě, nejlépe v přírodě nebo na místě, které má vztah k historii našeho národa (Říp, Blaník a mnoho dalších) nebo jinde, kde se můžete sejít s přáteli.
Jak?
V 17.15 hodin se postavte, zklidněte svůj dech i mysl, ruku, kterou budete bubnovat (chřestit) si přiložte na chvíli na srdce a vnímejte jeho rytmus. Potom uchopte paličku nebo chřestidlo a rytmus svého srdce vložte do rytmu nástroje.
Prvních 5 minut se soustřeďte na Matku Zemi a rytmem svého srdce se s ní snažte spojit,
dalších 5 minut věnujte myšlence na Čechy a Moravu s prosbou o jejich směřování v souladu s Vyšším řádem,
dalších 5 minut patří vám, můžete do nich vložit prosbu, například o nalezení správné životní cesty,…
Po těchto 15 minutách podle svých pocitů buď bubnujte dále nebo si v tichu můžete zpracovat své prožitky.Sam Modrý Medvěd a Moucha – Ladislav a Milena Kročákovi

 

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martin Starý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *