Na dolním Žižkově se už začalo pracovat

Koncem minulého roku jsme zrealizovali odbahnění rybníčku na dolním Žižkově. Bohužel nám can you help me with my homework po této práci zbylo online dissertation nemalé množství bahna na pozemcích za tratí. Chtěli jsme nechat bahno vymrznout, ale díky mírné zimě se tohle nepovedlo. Tak jsme si prodloužili termín odvozu materiálu na pozdější dobu. Mezitím jsme alespoň vytahali bagrem vysychající bahno z nejnižších pozemků u tratě. Teď už jsou pozemky zase čisté.

kvůli kamenům jsme museli povolat  místo "bobika" malý bagřík

kvůli kamenům jsme museli povolat místo “bobika” malý bagřík

Další práce s těžkou technikou probíhají v těchto dnech v Čížkově skále. Navezli jsme tam několik kubíků prosívky, probíhá úprava horní terasy a náspu na začátku lomu. Chtěli jsme tím vybudovat pohodlný příchod pro méně pohyblivé návštěvníky nebo pro maminky s kočárky. Místo strženého drnu přijde zásyp prosívky, vznikne tak časem mlatová pěšina vedoucí k ukázkovým kamenům. ty budou umístěny pod čelní stěnou lomu, ve dvou řadách. U nich bude umístěn i velký čtyřramenný stojan s informacemi o horninách. Na začátku lomu bude umístěn stojan s úvodními informacemi o geoexpozici, jejích sponzorech i o kutnohorském krystaliniku obecně. V Markovicích probíhá

výbrus s krystaly turmalínu

výbrus s krystaly turmalínu

už leštění vybraných bloků hornin, vyrábí se stojany a dodány nám byly i jmenovky s Braillovým písmem. Bohužel jsme v časovém skluzu díky zaneprázdněnosti našeho garanta, tak doufáme že se vše stihne a začátkem července budeme geoexpozici otevírat. Budeme vás během června informovat o probíhajících přípravách, zejména pak o navážení kamenů do lomu.
Za terénní úpravy a odvoz bahna děkujeme firmám Dřekoba a Technické služby Kutná Hora

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Geologie a jeho autorem je Martin Starý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *