Questing neboli “hledačka”

první text pro tajenku

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že máme novou členku. S Ivou jsme ještě před Vánocemi dokončili první nástřel hry nazývané questing. Jde v podstatě o takovou “hledací a doplňovací” hru v terénu nebo ve městě, jejímž cílem je získat tajenku. Já jsem rozdělal tenhle turistický kvíz už na jaře, ale nějak nebyl čas a hlavně “návod”, jak vše dotáhnout do konce. Iva se hned při našem prvním setkání s chutí pustila do dodělání tohoto questingu a napsala trasování, tajenky a jejich řešení. Můj úkol byl všechny “naváděcí” části zveršovat tak, aby to dávalo nejen smysl a turista nezabloudil, ale aby to mělo trochu básnického ducha 🙂
Chtěli bychom vás poprosit, zda byste nám nezkontrolovali a nevyzkoušeli celý questing před tím, než ho dáme oddělení cestovního ruchu na tisk. Vytiskněte si prosím přílohu, třeba i s řešením a zkuste trasu projít. Pokud by se vám něco nezdálo, napište nám. Tahle prvotní verze ještě není hotová, je  “v záběhu” 🙂
Město si chce tyto a podobné materiály tisknout samo a distribuovat je v infocentrech (co jim zbyla). Pokud by měl někdo další nápady, ozvěte se nám nebo na Městský úřad.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0

2 komentáře u „Questing neboli “hledačka”

 1. Tak jsme to projeli na kole, zde je záznam trasy http://www.endomondo.com/workouts/285403666/11564232 . Na konci Královské jsme diskutovali jestli přejít rovně nebo přes most po turistické, potom v Bylanech jsme hledali informaci na kapličce a nakonec našli na ceduli za sklem a nakonec jsme přemýšleli jestli se máme dát směrem k Divadélku nebo směrem k nemocnici. Možná je to dáno tím že jsem místní a koukám na to moc ” vědecky ” . Jinak jako procházka / projíždka super ale je to nejspíš jen pro velmi aktivní turisty.

  Stejný text je i na stránce na FB

 2. Když Marian přišel s nápadem otestovat tenhle mudlovský “letterbox” – neváhal jsem a na nabídku kývl.
  Dohodli jsme se, že to vezmeme kolmo, lépe řečeno na kole. Když koukám na čas, tak nám to i s cestou domů (Masarykova ulice) trvalo bezmála 2 hodiny, přičemž samotná jízda podle GPS trvala cca 46 min. při vzdálenosti 10 km (tedy i v četně malého “zakufrování” u otázky č. 3).

  Snažili jsme se úkolu zhostit jako cizinci, co neví kde jsou a kam to vůbec jedou. To se nám příliš nedařilo. Hned za náhonem, kde po staletí tekla voda, jsme se automaticky vydali přes silniční most a po červené turistické k mostu kamennému, co hlídá socha Jána. Takže jsme přeskočili otázku č. 3, ke které jsme se od mostku vraceli správnou cestou. Po zjištění majitele mlýna jsme už pokračovali celou cestu správně. U kostela Nejsvětější Trojice nebyl problém odpověď získat, ani získat název nejznámějšího dolu Oselského pásma, který tu leží. Docela jsme se zdrželi v Bylanech u data svátku Sv. Havla. Textu je na cedulích docela dost a nějak jsme tuto informaci stále přehlíželi. Nakonec se zadařilo a pokračovali jsme ke kapličce. S nápisem na pomníku rovněž nebyl problém a tak jsme pokračovali ke Sv. Vojtěchovi. Letopočet zjištěn hned. U rybníka jsme zjistili jméno majitele mlýna a vydali se ke kovovému kříži. Od něj doleva nad most kamenný. U cedule nad mostem jsem si říkal, že tady bych možná byl trochu zmatený. I když… napsané je to v básničce dobře: “Pak dojdeš nad most kamenný…Ty se mezi zahradami vydej z kopce”. Já bych možná sešel k akvaduktu a divil se, že nemohu přejít dál. Když už bych šel dobře mezi zahradami dolů, tak bych se zas divil, že nevidím žádný mlýn a rybník, a nic co by mi připomínalo, že tu byla kdysi jatka. Ale co… pak se píše: “Po pěšině do lesa”, takže tam jiná možnost není. Cedule u “Divadélka” vše vysvětluje a pokračujeme dál. Napis na domě, místo kde se zpracovávala ruda i jméno majitele místních sádek nebylo problém zjistit. I s názvem bývalého kutnohorského dolu jsme neměli problém a tak jsme mohli vydat k poslednímu zastavení a to na náměstí – informačnímu středisku.

  Možná nás zbytečně mátlo, že jsme místní a tak jsme hledali nějakou nejasnost. Cesta je pěkně zveršovaná, má hlavu i patu a autor si s ní musel dát práci. Asi by se hodilo k těmto veršům přiložit i mapku, aby si byl turista svými kroky jistější :o).

  Zvládnout se dá pěšky i na kole. Stejně si myslím, že ideální tester by byl ten – kdo to tady vůbec nezná. Každopádně přeju tomuto nápadu, aby se ujal a lidem se líbil!
  Osobně by se mi líbila i veršovaná procházka po historické části města.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *