Tvrdě pracovní středa

i z osobáku se dá udělat náklaďák

i z osobáku se dá udělat náklaďák

Dnes po práci jsem jako každou středu odjel na ZŠ J. Palacha, kde funguje již třetím rokem přírodovědný kroužek. Po kroužku jsem si vyzvedl u rodičů křovinořez a jel dosekat zbytky trávy mezi menhiry. Většinu okolních travin posekala firma Dobrá nálada a. s., které tímto děkujeme. Budeme mít díky nim zkulturněné okolí menhirů na páteční akci bubnování. Tomáš mezitím na hřbitově přiravoval z klád špalky na posezení k ohni.
Po sekání jsem si vyřídil nějaké věci doma a před 20 hodinou jsem se sešel s Tomášem a Dušanem Lapáčkem v ulici V Lipkách na Karlově.

komáři si na nás pěkně smlsli

komáři si na nás pěkně smlsli

Protože jsme před 10 dny dostali stavební povolení na výstavbu kapličky, bylo nutné vykopat (dokopat) základy. S chlapama jsme se kvůli současným vedrům a pracovnímu vytížení domluvili na večerní a noční kopání, abychom se neuvařili. Nakonec jsme díky kamenům ve spodní části výkopu pracovali až do 22:30 hod. Vedro nás už sice tak nespalovalo, ale všichni jsme byli řádně poštípaní od stovek komárů, kteří se vyrojili. Za svitu baterek jsme vykopali základy, které jsme pokřtili nejen notným množstvím potu, ale možná i frťanem vlastní krve, kterou si z nás ti krvežízniví tvorové nacucali. Už v pondělí jsme na místo dovezli nejen tesané vápencové bloky na spodní sokl kapličky, ale s Tomášem jsme v autech dovezli i dostatečné množství kamene do betonu. Teď je třeba jen kamenný sokl zkrátit a může se betonovat. To bychom rádi provedli během příštího týdne. Od začátku prázdnin pak může nastoupit zednická firma KH12, která nám přislíbila kapličku vyzdít. Budeme vás průběžně informovat. Dušane a Tome, díky za dobrou práci.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0