4. ročník čapího kroužkování

jeden hlídal, tři spali

Letos jsme již počtvrté vyrazili s Michalem na kroužkování malých čápů (to to letí a čápi to nejsou). Před časem jsme vás informovali o tom, že možná bude v Kralicích na hnízdě čapí reality show. Zatím kluci s majitelem drůbežárny jednají, takže pokud to dobře dopadne, budeme mít příští rok od jara už zajímavý televizní kanál:-) Každopádně jsme tam před měsícem našli 4 vejce. Čekali jsme, kolik čápat staří vyvedou.

ta se Michalovi fakt povedla (myslím ta fotka 🙂

Dnes, když jsme už zkušeně s Michalem na komín vylezli, našli jsme na hnízdě opravdu čtyři čápata. Jedno z nich bylo menší, ale zdravé. Michal si čapíky nafotil a jako vždy mi přenechal tu “voňavou” a příjemnou práci. Akrobatické zavěšení na konci žebříku, přitáhnutí postupně všech čápat a okroužkování mi trvalo pár minut. Nepomohlo jim ani to, že jedno z mláďat po mně sekalo zobákem 🙂 Michal mezitím nafotil kolem létající samici.
Z Kralic jsme se vydali  na Roztěž, kde máme hlášené od pracovníků golfového hřiště hnízdění pochopa rákosního. Domluvili jsme se a chlapi nás zavezli bugginou až k dolnímu jezírku, zarostlému po celé ploše orobincem. Michal si vzal “prsačky” a vyrazil do míst, odkud vylétla samice. Za chvíli řval z houští, že se na to vyprdne, že je tam moc vody. Vylezl z jezírka, v holinkách mokro a také patřičně smrděl bahnem. Na pochopy jsme se tedy vykašlali. Dohodli jsme se ale, že bychom vždy po dohodě mohli na travnatých plochách a v jezírkách golfového hřiště provádět průzkum hmyzu, obojživelníků a ptáků. Ono se to nezdá, ale biodiverzita tohoto hřiště je mnohem větší než původních lánů pole.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0

1 komentář u „4. ročník čapího kroužkování

  1. Pingback: Reality show tak trochu jinak….. | Denemark – občanské sdružení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *