Patroni české země zpět v údolí

V nikách už "trůní" sošky světců

V nikách už "trůní" sošky světců. Jsou to umělohmotné repliky původních soch

Takhle vypadala kaplička v roce 2000, kdy jsem o údolí psal absolvenstskou práci

Takhle vypadala kaplička v roce 2000, kdy jsem o údolí psal absolvenstskou práci

Dnes jsem se byl projít do údolí a vyzkoušet nový foťák, který mi už 6 týdnů leží doma. Hned při příjezdu do údolí jsem musel zastavit. Na kapličce (někdy též Boží muka) u Wagenknechtova mlýnu už jsou instalovány sošky čtyř českých patronů – sv. Floriana, sv. Barbory, sv. Prokopa a sv. Jana Nepomuckého. Boží muka byla ještě před asi 6 lety zcela zarostlá v křoví a málokdo si jí všiml. Ještě za mého působení na Městském úřadu jsem se domlouval s panem Chlumským z odboru památek, jestli by nešlo sakrální stavbičku opravit. Pan Chlumský tyto stavby v krajině miluje a tak hned začal přemýšlet jak na to. Domluvili jsme se, že v rámci Zeleného města se s povolením majitele vyřeže kolem kapličky nálet a plocha se zpřístupní. Pak jsme licitovali nad jasanem, který za desítky let u kapličky vyrostl. Nakonec i ten zmizel. Kapličku nakonec opravil na vlastní náklady místní podnikatel, se kterým vše dohodl právě pan Chlumský. Město pak pozemek od p. Wagenknechta odkoupilo a dodělaly se konečné úpravy, mezi nimiž bylo i zemní nasvícení, které provedl pan Turek. Tímto bych chtěl všem výše zmíněným, včetně Mgr. Seiferta, velice poděkovat. Povedlo se vám to!!

Jasan, který musel pryč

Jasan, který musel pryč

Jedlá penízovka sametonohá - doporučuju!

Jedlá penízovka sametonohá - doporučuju!

Jinak podzim v údolí je krásný, všude plno barev, ticho, jen zurčení potoka a šustění opadaného listí. Doporučuju na procházku. Navíc začínají růst i podzimní a zimní houby, např. jedlé penízovky sametonohé.  Já jsem si byl v údolí “léčit nervy”  po volebním boji. Boj to byl vyčerpávajívcí, ale stálo to za to. Já osobně se budu snažit pro město dělat vše v rámci svých možností, kompetencí i vědomostí a věřím, že mnohé věci se podaří. Tímto bych ctěl poděkovat i těm, kteří mi dali své hlasy a věří mi. Nebojte se, sdružení Denemark bude i nadále fungovat jako doposud a budou nejen akce pro děti, ale i pravidelné brigády:-)

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality se štítky a jeho autorem je Martin Starý. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *