Reakce Města na naši petici

Včera jsem dostal odpověď, resp. reakci na mé vystoupení na Zastupitelstvu města dne 18.3.2008, které se týkalo vybudování hř™bitova pro zvíř™ata v lokalitě U Všech svatých.

Dopis si můžete př™ečíst v př™íloze. K dopisu bych chtěl podotknout v prvé ř™adě to, že tyto dopisy nepíše pan starosta €“ většinou vůbec neví detaily nebo veškeré informace.
Teď něco k jeho obsahu. V prvé části se ing. Tvrdík (který dopis napsal) a ing. Suchánek (který dopis opravil a př™epsal) odvolávají na Radu města ze dne 29.1.2008 a usnesení č. 93/08. Ano €“ Rada města vzala pouze na vědomí naší žádost. Ale právě proto jsem na Zastupitelstvu vystoupil. Aby se Rada zamyslela a př™ehodnotila své usnesení se všemi €œpro a proti€.
V další části se píše o jednání s Městskými lesy a rybníky, př™esněji s ing. Peroutkou €“ to jednání bylo př™ed 6 týdny a byl jsem u něj jako zástupce sdružení i jako referent městského úř™adu v jedné osobě. Popravdě reakce pana ing. Peroutky byla zajímavá €“ divil se vůbec o co jde a co po něm chceme. O tomto problému nevěděl zhola nic a jak si ho vážím, pochybuji o tom, že zaměstnanci Městských lesů a rybníků budou mít čas a chuť se tímto problémem vůbec zabývat. Takže slepá kolej €“ př™esně jak jsem se zmiňoval již v informačním dopise 19.3.2008.

V poslední části dopisu se píše o možnosti pohř™bívat zvíř™ata na rekultivované skládce na Karlově. Když pominu ten fakt, že by měli lidé své dlouholeté mazlíčky pohř™bívat na bývalé skládce komunálního odpadu (když vezmu v potaz všechna jednání a názory věř™ících, tak se nestačím divit), tak zde nastávají ty problémy, o kterých jsem na Zastupitelstvu hovoř™il:

– dostupnost MHD neexistuje
– parkoviště pro návštěvníky neexistuje
– př™ipojení na vodu neexistuje (v bývalé váhově možná napojení existuje)
– oplocení, ani částečné, neexistuje

Vzdálenost pro návštěvníky a zejména pro správce je cca 4km €“ tím se prodraží správa, svoz odpadů, péče o pozemek.

Na závěr bych chtěl podotknout i to, že asi 1/3 pozemku je určeno pro rozvoj průmyslu, zbytek pozemků je buď zalesněn (tudíž ho nelze využívat jinak) nebo je využíván jako deponie pro zeminu, dlažební kostky a další inertní materiály. Doporučil bych, aby se dotyční šli na místo samé podívat. Já bych to dnes viděl spíš na zř™ízení sjezdovky než na hř™bitov pro zvíř™ata (navezena skrytá ornice z Foxconnu). Posledním a dost podstatným problémem je vandalismus a krádeže. Nebudeme si nic nalhávat €“ v blízkosti jsou Neškaredice a v okruhu 5km co je zpeněžitelné během několika nocí zmizí.

originál reakce z kutnohorské radnice:

dopis_z_radnice.jpg

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *