Ohlédnutí za prázdninami

Po dlouhé době zase něco př™ibude na naře webové stránky. Omlouváme se vřem, ale o prázdninách a na podzim bylo moc práce a starostí. Jirka cestoval po světě a na fotky z cest se můžete podívat na www.jidol.cz. Mě se toho nahrnulo taky dost a ř™eřil jsem trochu jiné starosti než Jirka. Ale nezapomněli jsme na naře údolí, ani na plány na př™ířtí rok. Teď se tu zpětně objeví několik tématických článků, které se budou týkat údolí a naří činnosti.

Na začátku prázdnin jsme nainstalovali novou naučnou stezku. Po čtyř™ech měsících provozu musíme (můžeme) konstatovat, že tabule naučné stezky jsou v poř™ádku a mimo několika vykopnutých řindelů nebylo nic poničeno. Na několika místech byly pořkozeny schody, zpevňovací obruby cest nebo zábradlí, které v roce 2006 vybudovala studentská brigáda €žZelené město€œ. Největří devastaci utrpělo zábradlí na hrázi Velkého rybníka. V budoucnu už toto zábradlí opravovat nebudeme, protože je to nejspíř sisyfovská práce. Navíc prý Povodí Labe a.s. uvažuje o rekonstrukci hráze a hlavně stavidla Velkého rybníku. Doufáme tedy, že do budoucna bude vandalství v údolí Vrchlice i na jiných místech ve městě a jeho okolí ubývat a budeme moci pro vás, občany, dělat nové věci, úpravy a př™ípadně i na jiných lokalitách nové naučné stezky.
V př™ířtím roce se chystáme stávající úpravy opravit, vylepřit. Velkou akcí by měla být nová pěřina na druhém bř™ehu Vrchlice od řtoly sv. Paduána až k Poličanské řtole. Na několika vhodných místech u cedulí naučné stezky bychom rádi vybudovali pro návřtěvníky malé stylové př™ístř™eřky s lavičkami a stojany na kola. Rádi bychom tímto vřechny občany pozvali a poprosili o pomoc, hlavně tu fyzickou. Bude jí opravdu tř™eba€¦€¦.

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *