Jak vznikala naučná stezka

Koncem května jsme odsouhlasili konečnou podobu informačních tabulí naučné stezky jak po stránce obsahu, tak designu. Tisk a laminace textů prováděla s výraznou slevou kutnohorská firma Lepor. Pak nastala fáze výroby stojanů, kopání děr, upevňování šroubů do zdí a skal. Vrtání do skály nám zdarma provedla firma pana Drahoráda – Důlně-stavební s.r.o.. Stojany jsem se svým tátou dělal po odpolednech a večerech doma na zahradě. Nejhorší práci (upevňování šindelů) dělal pak sám, když jsem byl na letním táboře se studenty gymnázia v Chorvatsku. Ale stojany se nakonec zdařily a jsou nejen pěkné, ale i bytelné.

Drobné práce v terénu jsem znovu dělal s tátou. Jedno deštivé odpoledne jsme zabetonovávali závitnice do všech vyvrtaných nebo vyhloubených děr na určených místech. Poslední zastavení jsme betonovali už ve čtvrtečním lijáku a náš pes, který byl s námi, měl z bouřky málem infarkt. Tímto se ti Orinko omlouvám 🙂 V sobotu 22.6. v odpoledních hodinách proběhla brigáda přímo v údolí. Rád bych poděkoval Mgr. Palasovi (kolegovi z práce), který se společně s Davidem Šancem ujal upevňování latí na zabetonované šrouby. Dále pak Vaškovi Rytinovi, Tondovi Konrádovi, Jakubovi Mrňákovi, Pavlu Zadražilovi, Tomáši Morawskému a Martinu Vantovi (studenti z minulého ročníku Zeleného města), kteří si pod mým a Jirkovým vedením vzali za své zabetonování stojanů. Taky bych rád poděkoval Martinu Pečenkovi a jeho kolegovi z Technických služeb, kteří nám odvezli stojany přímo na místo. Práce byly během asi čtyř hodin hotové a kdyby nám několikrát naši usilovnou práci nepřekazil déšť, mohli jsme být hotovi mnohem dříve. Nakonec se všechno podařilo tak, jak jsme si naplánovali. V neděli jsem s Jirkou zabetonované patky zaházeli hlínou, upravili okolí a přístupové cestičky. U Denemarku jsme museli ještě vyzdít z kamenů betonový tarásek na zpevnění zabetonovaných patek. Ten teď může sloužit návštěvníkům údolí jako lavička.

Během posledního červnového týdne bychom rádi na připravené latě a stojany přišroubovali desky a na ně následně pak upevnili samotné texty naučné stezky. Byly bychom rádi, aby naučná stezka sloužila co nejdéle všem návštěvníkům tohoto malebného údolí bez jakékoliv újmy.

Několik fotek dokumentujících akci…

diry.jpg
brigadnici.jpgcedule-denemark.jpgcedulespaleny.jpg

nebuďte asociální, sdílejte ...Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google
Share on pinterest
Pinterest
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *